SportPLIVAČKI GRAND PRIX U SPLITU

PK Zadar uzeo tri zlata, tri srebra i pet bronci – Antonio Milin dvostruki pobjednik!

Piše Ivica Gjergja
23. listopada 2017. - 12:49
pliv1

U organizaciji PK Jadrana u Splitu je održano prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HPS Grand prix natjecanja za mlađe juniore, juniore i seniore, plivali su na 25 m bazenu Poljud gdje se natjecalo 250 plivača iz 26 klubova iz Hrvatske i BiH. Nastupio je i PK Zadar s ukupno 16 plivačica i plivača koji su osvojili lijepu nisku odličja: 3 zlata, 3 srebra i 5 bronci.

Dva zlatna odličja isplivao je Antonio Milin, na 50m slobodno (22.93) i 50 m delfin (24.19). U dvije utrke Antonio je sakupio 1420 bodova što ga je postavilo na 5. mjesto najuspješnijih plivača u GP poretku. Na 100 m slobodno (51.44) Antonio je doplivao do srebra, a na 100 m prsno (1:05.24) do bronce. Plivao je u apsolutnoj kategoriji.
Zlato kod plivačica donijela je juniorka Barbara Ćustić na 50 m prsno, s istim rezultatom (34.26) bila je srebrna u apsolutnom poretku, a na 100 m prsno (1.16,33) osvojila brončanu.

Mlađa juniorka Marija Dora Bačić bila je srebrna na 100 m prsno (1:21.22), a bronce su plivali: na 50 m leđno Bruno Šarić (27.83) i Petra Lučev (34.46), a na 50 m prsno Dina Tot, Bruno Šarić, Marija Dora Bačić i Marko Radović odplivali su za 4. mjesto.

- Zadovoljni smo ostvarenim u Splitu jer su svi natjecatelji, iako su na početku ovogodišnje sezone, isplivali dobre rezultate , uvježbavali ono što ih čeka na idućem, još jačem GP natjecanju a to je Miting Mladosti u studenom u Zagrebu, kazala je trenerica Josipa Nekić.

Za PK Zadar još su nastupili Andrea Anna Milin, Anna Mladenović, Nikita Baraba, Lea Matešić, Nika Kotlar, Ema Molnar, Eli Vulin, Filip Petani i Lovre Marković. Treneri koji su pratili ekipu su: Josipa Nekić i Željko Olujić.

03. srpanj 2024 14:28