SportREPOVI DERBIJA

Nakon pobjede Zemunika, žestoka reakcija Galovčana: ‘Toliku količinu neugodnosti i mržnje od strane službenih osoba nismo nigdje doživjeli!‘

Piše I. Gjergja
30. studenog 2021. - 16:02

Na igralištu Lužinama odigran je derbi 11. kola Druge Županijske nogometne lige u kojem je Zemunik porazio Galovac 3:1 i osvojio prvo mjesto na ljestvici u jesenskom dijelu te tako kao najbolji dočekuje nastavak prvenstva 19. ožujka 2022.

Uoči utakmice Galovac je imao dva boda više, a ulog u ovom kolu je bio velik jer se odlučivalo o prvaku. U dosta nervoznoj utakmici sudac Tomislav Čulina pokazao je dva crvena kartona, domaćem igraču Patriku Tokiću u 42. minuti (drugi žuti), te gostujućem Marku Kožulu u 62. minuti zbog pljuvanja protivničkog igrača.

Nakon utakmice NK Galovac napisao je službeno priopćenje koje prenosimo u cijelosti:

Nogometni klub Galovac primoran je reagirati povodom jučerašnjih događaja na utakmici 11. kola 2. Županijske nogometne lige Zadar između NŠK Zemunik - NK Galovac.

Prvenstveno želimo čestitati NŠK Zemunik na zasluženoj pobjedi od 3:1 i naslovu jesenskog prvaka.

Želimo reagirati na ponašanje službenih osoba domaćina, počevši od povjerenika za sigurnost koji prije početka utakmice bezobraznim i drskim ponašanjem nije dopustio ulazak u ograđeni dio terena našeg predstavnika kluba ujedno i predsjednika gosp. Vicka Burčula. Naknadno je pozvan da uđe unutra ali to je odbio zbog izuzetno neugodnog ponašanja te je odlučio ostati iza žice uz tajnicu kluba Zvjezdanu Burčul. Samo za primjer, u prvom međusobnom susretu u Galovcu, iste te službene osobe uredno su dočekane i primljene, te su cijelu utakmicu odgledale ispred svlačionica, ispod natkrivenog dijela.

Moramo se naravno osvrnuti i na sramotno ponašanje domaćeg trenera Tomislava Ćurkovića i njegovog pomoćnika/igrača s brojem 0 Franka Ćurkovića. Toliku količinu neugodnosti i mržnje od strane službenih osoba prema našim igračima, treneru i predstavniku u dosadašnje 4 godine, otkad smo se reaktivirali, nismo nigdje doživjeli! U svih 90 minuta su vršili pritisak na suca, dobacivali i provocirali našu klupu. U 3-4 navrata su ulazili u teren prigovarati glavnom sucu za vrijeme trajanja utakmice, naravno prošli su bez ikakve opomene. U prvom poluvremenu trener domaćih psuje prema glavnom sucu, ispred delegata i pomoćnog suca koji na takve riječi nisu reagirali čak i nakon upozorenja!

I sad dolazimo do gorućeg problema ove naše lige. Suđenje. Gotovo nikada se nismo žalili na suđenje, niti ćemo se danas žaliti. Ali ponašanje glavnog suca po završetku utakmice i psovanje prema našem igraču nakon prigovora je krajnje degutantno!

Osvrnut ćemo se i na delegata, uz sve neugodnosti na početku, tijekom i po završetku utakmice, nije imao ama baš nikakva zapažanja o utakmici. Stoga se pitamo koja je svrha delegata na utakmici!? O njegovoj (ne)pismenosti prepuštamo Vama na komentar.

Zapažanje delegata: organizacija utakmice prema propozicijama, sportske iskaznice obiju ekipa uredne. Postignuti zgodici regularni a javne opomene ispravno dodijeljene kao i isključenje. U dosta nervoznoj i na momente gruboj utakmici zaslužena pobjeda domaćina.

I ono što nas možda i najviše žalosti, u posljednje 4 godine svakojakih derbija i gostovanja po županiji, svugdje iza utakmice smo bili počašćeni, voda, sok, piva, do danas. Ne postoji pravilo u kojem mi moramo biti počašćeni. No ipak je ljudski. U Galovcu ste dočekani kao ljudi, počašćeni kao ljudi i ispraćeni kao ljudi. Kao i svi ostali klubovi. Nije uzaludna uzrečica "pamti pa vrati" koju niste primijenili... Zar je toliko teško biti pošten i biti čovjek?

Nogomet se još jednom srami i crveni zbog ovakvih nemilih scena i ne-ljudi kojima travnjak služi kao ispušni ventil za njihove privatne probleme i frustracije.

Nogometni klub Galovac kao kolektiv mora reagirati na jučerašnje događaje iz preventivnih razloga kako se ovakve stvari više ne bi ponavljale.