SportFAVBET PREMIJER LIGA

Piše Dražen Žura
11. listopada 2023. - 21:51

ZADAR – Dvorana „ Krešimir Ćosić”. Gledatelja:721. Zadar – Alkar 106:73 (34:17, 25:19, 22:19, 25:18).

Suci: Josip Jurčević, Dino Vukušić, Denis Bajramović.

ZADAR: Klarica (16), Vujačić (12), Mazalin (9), Njegovan(15), Lakić(14), Mekić(15), Jambrović(9), Drežnjak(10), Grbić(6), Božić, Ramljak.

ALKAR: Alok (12), Basianthe (11), Green (13), Pavela (2), Nazor (3), Čović (2), Matulina, Boban, Vučić (17), Jukić (13).

Zadar je ozbiljno naoštrio „ koplje” protiv sinjskoga Alkara, momčadi koja je prema ranije smišljenom planu trebala platiti cijenu za dva iznimno neugodna poraza, njihovog domaćina u AdmiralBET ABA ligi.

Ali, na hrvatskoj pozornici u FAVBET Premijer ligi je priča posve drukčija, Zadar je očekivano upisao i treću pobjedu iz jednako toliko odigranih utakmica. Odmah na otvaranju ogleda, Zadar se rezultatski brzo odvojio na 11:0, dok su gostima prvi poeni zasvijetlili na semaforu u četvrtoj minuti. I trajali su Sinjani kratko, osobito raspoložen bio je u početku Mazalin i Lakić, onda je svoju dobru rolu imao Klarica, potom i Njegovan. Upravo njihovo isticanje ide u prilog razmišljanju da su konačno mladi igrači zavrijedili više minuta nego inače. Alkar bi se pojavljivao s vremena na vrijeme, ali ni jednoga trenutka nisu predstavljali suparnika koji može priču odvesti u neku zamršeniju situaciju. Odlučio je Jusup, trener Zadra, kako bi uoči skorašnjeg susreta s Mornarom dobro bilo poštedjeti Božića i Ramljaka. Ono u čemu nije popuštao ni jednoga trenutka jest trka i borbenost do posljednjeg daha i Njegovana dva zakucavanja i NBA blokadu za dugotrajni pljesak publike.. Prije početka utakmica skroman broj gledatelja pljeskom je pozdravio barjak košarkaškog prvaka Hrvatske u sezoni 2023, koji se smjestio pod svodom Krešinog doma.