"Jadranaši" s utakmice otišli pjevajući, a domaćini - pognute glave!

Piše Ivica Gjergja
16. rujna 2020. - 19:17

PRIMORAC – JADRAN LP 1:3 (0:3)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvijo. Gledatelja 78 . Sudac: Jurica Matoš (Split) 6. Pomoćnici: Brajković i Pavlinović.

Strijelci: 0:1 Kalfić (2), 0:2 Kalfić (10), 0:3 Kalfić (39), 1:3 Vodopija (80),

Najbolji igrač : Abel Kalfić (Jadran LP).

PRIMORAC: Stojanov 5,5 , Jarbić 5 , Brkić 5, Birkić 5,5 (od 62. Colić-) , Ješe 5,5 , Nakić 5,5 (od 65. Banić -) , Lazarevski 5,5, Čolić 5 (od 62. Vodopija -) , Zelić –(od 33. Klopp ), Pranić 5,5 , Jurišić 5,5 (od 62. Okechuku-). Trener: Mirko Labrović 6.

JADRAN LP: Čagalj 6,5 , Krešić 6,5 , Raić 6,5 , Kordić 7 , Kalfić 9 (od 72. Mirko Marić -) , Marko Marić 6,5 , Musulin 7 , Paponja 7 , Romić , Nikolac 6,5 (od 72. Primorac-) , Krstičević 6,5. Trener: Mario Oršulić 7.

Možemo reći da su Jadranaši „ubili“ Primorce igrom, ali i rezultatom. Već u drugoj minuti zatresla se mreža domaćeg vratara Stojanova. Prvi bezazlen napad po desnom boku izveo je Nikolac, na drugoj stativi, sam kao duh, bio je Kalfić koji je glavom ubacio loptu u mrežu za vodstvo gostiju. Za ne vjerovati!

No, ipak Jadran je u 8. minuti poveo 0:2. Opet je egzekutor iz solo akcije bio nezustavljivi Kalfić. U prvom napadu domaćih Nakić je promašio čistu priliku u 10. minuti, sa nekih osam metara. Izglednu su prigodu imali domaćini u 25. minuti, no za pola koraka bio je kratak Jurišić.

Odličan gard nakon vodstva su zauzeli Jadranaši ne dozvoljavajući da se igra razvije, a ono što je imao od prigoda Primorac nije materijalizirao. Tko ima Abela nema Kaina – pobjeđuje!

Kalfić je u 39. Minuti okrenuo – izbacio trojicu iz obrane domaćih i ležerno matirao Stojanova za veliku „tricu“. U sporadičnim akcijama domaćinima ništa nije polazilo „za nogom”. Trener domaćih – Labrović, izgubio je grlo vičući i tražeći igru od svojih igrača, očito uzalud, s ovim rezultatom se otišlo na odmor. Nikakvih promjena u igri u drugom dijelu a onda je u 62. minuti trener domaćina Labrović ubacio četvoricu napadača, išao je na sve ili ništa. U 80. minuti, nakon što je ušao, Vodopija je glavom nakon kornera smanjio na 1:3. Nakon toga dominiraju domaćini.

Tukli su na gol gosta - Pranjić, Vodopija, Klopp i na kraju Lazrevski, no gola nije bilo, ali su ipak pokazali nešto od igre. Jadranaši su izašli pjevajući sa igrališta, a domaćini pognute glave.

25. travanj 2024 13:18