SportATLETIKA

Ekipno prvenstvo i Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje Zagreb: Karli Žilić dvije pobjede na 100 i 330 metara!

Piše Ivica Gjergja
24. rujna 2024. - 22:53

U Zagrebu je proteklog vikenda održano ekipno Prvenstvo i Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje na kojem je nastupilo i petero članova ASK „Zadar„, koji su postigli odlične rezultate.

Tako je u konkurenciji kadeta na 300 metara prepone Dorijan Jurešić je osvojio peto mjesto s rezultatom 43,07 sekundi. Kod kadetkinja odličan nastup Karle Žilić. Karla je ostvarila dvije pobjede i to na 100 m. prepone (15,08 sekundi) te na 300 m. prepone (45,98 sekundi). Inače Karla je na kupu ostvarila dvije pobjede te su ona i atletičarka AK Dinamo Zrinjevac - Zara Veltruski jedine dvije atletičarke s ostvarene dvije pobjede.

U skoku u vis Marietta Blatnjak je s preskočenom visinom od 1,54 m osvojila drugo mjesto, Cvita Klarić je osvojila četvrto mjesto preskočivši letvicu na visini od 1.54 m. dok je Natali Barišić osvojila peto mjesto s rezultatom od 1.50 m.

U bacanju koplja (500 g) Cvita Klarić je osvojila četvrto mjesto hitnuvši koplje na daljinu od 38, 68 m.

Kadetkinje ASK Zadar su osvojile ukupno osmo mjesto s 62 boda dok su u ukupnom poretku (kadeti i kadetkinje) osvojile deveto mjesto s ukupno osvojenih 70 bodova. Inače kup hrvatske je ujedno bilo i izborno natjecanje za nastup u kadetskoj reprezentaciji hrvatske koju očekuje nastup na atletskom susretu: Hrvatska, Slovenija, Češka, Mađarska i Slovačka u Zagrebu 28. rujna 2024. godine. U kadetsku reprezentaciju Hrvatske su pozvane: Karla Žilić koja će nastupiti na 100 i 300 m. prepone i Marietta Blatnjak u skoku u vis, a u reprezentaciju je pozvana i trenerica ASK Zadar, Katarina Gašparović - Žodan.

24. rujan 2024 22:53