StoryEditorOCM
ForumODLAZAK U 24. GODINI

Shrvana Biserka Šarac: "Ena je uvijek mislila na druge, kako će se oni liječiti bez novca... I znam da ne želi da plačem. Ali previše boli"

Piše PSD
9. svibnja 2021. - 21:52

U 24. godini preminula je Ena Šarac. Ali ostaje živa njezina poruka: ''Kad vam i samima treba pomoć, pomozite ljudima oko sebe!'' Njezina neutješna majka moli: ''Ne zaboravimo nikad Enin život''.

Ena nije izgubila bitku za život, Ena jest život, piše Dnevnik.hr.

''Molim vas da se zauzmete za sve naše ljude koji obole od teških bolesti, a nemaju dovoljno novca za liječenje'', govorila je Ena 2015. godine.

Njezini roditelji nisu imali ni za njezino liječenje, ni za playstation, ni za tenisice koje bi ona čim bi ih dobila dijelila drugoj bolesnoj, siromašnoj ili potresom pogođenoj djeci.

''Nora se osjeća dobro i stabilno, ajd' hvala Bogu dragome, kažu da su te prve terapije najbitnije'', govorila je jednom prilikom, a ona je prošla i terapija i operacija. Od 7. do 24. godine, borila se za život. Pobjeđivala je tumor na mozgu, tumor na kralježnici, leukemiju, zatajenje bubrega. Nakon posljednje operacije na glavi, prije nekoliko dana napisala je da se dobro osjeća.

''Jedan doktor mi je rekao, pa Ena kod tebe ništa ne ide kako planiramo nego nas namučiš 13 sati dok te ne zavolimo kao svoje dijete, dok nam ne uđeš u krv i srce i dušu... Uglavnom želim vam se svima zahvaliti na molitvama i brizi. Vi ste moje ljudine. Hvala liječnicima. Što reći za moje roditelje osim - sorry što sam vas namučila, heroji moji.''

Ena se herojski trudila, ali previše je organa zatajilo i jedina pobjeda je bila - odustati.

''Nemojte je nikad zaboraviti. Željela bih se zahvaliti njezinim anđelima iz ranjene majčine i očeve duše", poručila je shrvana mama Biserka.

Na pitanje što bi Ena voljela ostaviti kao poruku, mama odgovara: "Da ljudi misle uvijek na druge ljude i da pomognu uvijek svatko svakome, to joj je bilo najbitnije. Da ljudi postanu ljudi i da brinemo o bolesnima i nemoćnima. I znam da je tu pored mene i da ne želi da plačem, ali boli previše."

Njen život imao je težinu, a oni koji su joj pomagali kažu da je ona pomogla njima još i više.

''Svaki put kad ćemo se nje sjetiti, će nam izmamiti osmjeh, što je ona znala sve izgovarati svojoj mami u dobrom smislu naravno, davati lekcije svima nama da se zapitaš od kud je ta rečenica došla, mislim da je ona baš jedna sveta duša sa svojim čupavcima i kolačima, nosila mi je na koncerte raznorazne delicije koje je radila sama'', izjavio je Toni Cetinski.

''Nosila je predivan osmijeh na licu, a trpjela je strašne bolove! Ohrabrivala je ljude oko sebe i pomagala drugima, a nije imala adekvatan krov nad glavom! Širila je vedrinu i optimizam po ovom svijetu, a borila se za vlastiti život'', napisao je na Facebooku Milijan Brkić, prenosi Dnevnik.hr.

I borbu je dobila jer je pokazala kako bi trebalo živjeti.

20. travanj 2024 09:38