StoryEditorOCM
ForumZABRINJAVAJUĆE

Crni rekord epidemije u Hrvatskoj: neslužbeno, danas imamo čak 6310 novozaraženih koronavirusom. Šostar: Situacija nije dobra, a još nismo dostigli plafon

Piše PSD
4. studenog 2021. - 08:50

U zadnja 24 sata u Hrvatskoj je čak 6310 novozaraženih koronavirusom, neslužbeno doznaje HRT.

To je najveći broj novih slučajeva u jednom danu od početka epidemije u našoj zemlji.

Prijašnji neslavni rekord postavljen je 10. prosinca 2020. godine kada je bilo 4620 novih slučajeva.

Bolnički kapaciteti na Covid odjelima su u nekim bolnicama gotovo već puni: u šest hrvatskih bolnica od 747 kreveta puno je 573, a od ukupnog broja respiratora, njih 367, trenutno se koristi 90.

U Zagrebu je jučer oboren rekord dnevnog broja zaraženih, čak 1371 osoba u protekla 24 sata dobila je pozitivan PCR test. 

- Situacija nije dobra. Gledao sam jutros, slali su mi rezultate noćas. Dakle od 1793 uzoraka, čak 1007 je bilo pozitivno. To je 56%, gotovo sam sto posto uvjeren, da ćemo srušiti neslavni rekord za Zagreb od jučer, a radilo se o brojci zaraženih od 1373. Kada se sve zbroji, bit će bitno više. Hrvatska će isto biti s velikim brojevima. Jesmo blizu plafona, ali plafon još nismo dostigli, rekao je Zvonimir Šostar, savjetnik ravnateljice Nastavnog zavoda za javno zdravstvo dr. "Andrija Štampar", gostujući u emisiji HRT-a "Dobro jutro, Hrvatska".

U KBC-u Split u posljednjih 10 dana udvostručio se broj bolesnika i onih na respiratoru, nedostaje osoblja, a od danas se prelazi na hladni pogon te se odgađaju svi kirurške zahvati koji nisu hitni.

19. travanj 2024 23:06