StoryEditor
Hrvatskanemile scene

Muškarac i žena verbalno napali Alemku Markotić i novinarsku ekipu, vikali na njih zašto nemaju maske i vrijeđali ih. Bili su alkoholizirani

Piše PSD
14. listopada 2020. - 22:19
Hina/Damir Senčar/Pool/Cropix

Gošća večerašnjeg Dnevnika N1 televizije bila je ravnateljica Klinike za infektivne bolesti Alemka Markotić koja je s našom reporterkom Mateom Dominiković razgovarala o velikom rastu novozaraženih u Hrvatskoj. No, netom prije javljanja uživo u Dnevnik N1, našu ekipu i profesoricu Markotić verbalno je napao mladi par.

Nemili događaj odvio se u parku na križanju Selske i Krapinske netom prije uključenja u live. Muškarac i žena zaustavili su se pored naše ekipa koja se pripremala uključenje i Dnevnik i počeli su vikati na njih zašto nemaju maske.

Između profesorice Markotić i naše reporterke bilo je dva metra razmaka, svaka je imala svoj mikrofon, kao što i priliči N1 standardima, a oko njih nije bilo drugih skupina ljudi koji bi predstavljali potencijalni rizik od širenja zaraze.

Nakon toga par se odmaknuo, ali minutu prije uključenja naš snimatelj upalio je svjetlo na kameri, a oni su se u tom trenutku odlučili vratiti te su se počeli nekontrolirano derati, prijetiti i uzvikivati teške uvrede našoj ekipi i profesorici Markotić. Muškarac je svom psu, dobermanu, kojega je vodio, u jednom trenutku rekao: "Tu sjedi, čekaj napad!".

Sama profesorica Markotić komentirala je verbalni napad riječima da su to "ljudi s margina kojih ima svugdje u svijetu. Ne bismo zbog tako malog broja ljudi odustali od pomoći oboljelima". 

Video pogledajte ovdje.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Izdvojeno

24. studeni 2020 07:29