Vaterpolopali sintez i žaibas

Vaterpolisti splitskog Jadrana upisali nove dvije pobjede i izborili plasman u drugi krug kvalifikacija Lige prvaka

Piše Vedran Babić
25. rujna 2021. - 17:41

Vaterpolisti splitskog Jadrana izborili su plasman u drugi krug kvalifikacija Lige prvaka nakon što su na turniru u Podgorici osigurali jedno od prva četiri mjesta u skupini. U subotu su odradili dvostruki program s uspješnim učinkom pa tako trenutno imaju četiri pobjede i poraz, odnosno ukupno 12 bodova. To im je i više nego dovoljno za proboj u sljedeću rundu kvalifikacija.

Igrači Mile Smodlake prvo su svladali ruski Sintez Kazan 14:11 (6:3, 3:3, 2:2, 3:3) uz po tri gola Burića i Šetke. Otkako su poveli 3:2 sredinom prve četvrtine, jadranaši se više nisu osvrtali. Imali su i četiri gola viška u jednom trenutku (10:6), Kazan se potom primaknuo na 10:8, da bi Šetka s igračem više i onda Harkov pet minuta prije kraja pogodili za 12:8 te zapečatili zaslužen...

19. travanj 2024 01:58