Vaterpolosvjetski kup

Nevjerojatan poraz hrvatskih vaterpolista: vodili su pet razlike, a onda je uslijedio potop u zadnjoj četvrtini

11. ožujka 2023. - 20:00

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je u 3. kolu kvalifikacija Svjetskog kupa u Zagrebu od Italije s 13-14 (4-2, 4-4, 4-4, 1-7). Izabranici Ivice Tucka izgubili su na nevjerojatan način od Italije jer su osam minuta prije kraja vodili s čak pet golova razlike, a onda je uslijedila zadnja četvrtina, vjerojatno najgora u povijesti naše vaterpolske reprezentacije.

Hrvatska je puno bolje otvorila utakmicu, poveli su s 3-0, a u drugoj četvrtini Barakude imaju prednost od 6-3. Hrvatska je zadržala dobru igru i nakon tri četvrtine vodila je s 12-7 i činilo se da će lako ubilježiti i treću pobjedu. No, u zadnjoj četvrtini uslijedio je rijetko viđeni preokret Talijana, koji su ne samo nadoknadili pet golova razlike, već i pobijedili, dobivši četvrtinu s nestvarnih 7-1.