Vaterpoloveliki derbi

Loren Fatović sa zvukom sirene utišao Gruž: Navijači, oprostite. Ponijelo me!

Piše TONČI VLAŠIĆ
13. listopada 2023. - 21:27

Loren Fatović, bivši Jugov kapetan, pogodio je za pobjedu splitskog Jadrana u Gružu sa zvukom sirene, te uništio silan trud domaćina. Potom se okrenuo prema zapadnoj tribini, te im pokazao da šute.

- Prvo bih se ispričao zbog nepotrebnog slavlja prema navijačima Juga, koji su me dočekali pljeskom. Hvala im na pljesku. Ispričavam im se zbog toga. Ponijelo me nakon pogotka. Nisam razmišljao u tom trenutku - istakno je Fatović.

Jadran je u svom drugom napadu stigao do vodstva, Jerko Marinić Kragić je potegao, silovito i precizno – 0:1. Odmah je uzvratio Maro Joković. I on iz daljine – 1:1. Jugaši su poklonili loptu Jadranu nakon obrane Tonija Popadića, Marino Čagalj je vukao i zaključio napad – 1:2. Ali, opet se vraća Jug. Franko Lazić – 2:2, potom nova velika obrana jugovog vratara nakon koje je Jug izborio igrača više, kojeg je realizirao Rino Burić – 3:2.

Jug se na drugoj strani obranio s igračem manje, Jadran potom u istoj situaciji nije – Joković iz vanka – 4:2 (6. minuta). Mate Anić je u 7. minuti imao veliku obranu, Sergi Cabanas je bio ispred njega, te umjesto 5:2 – 4:3 – Konstantin Kharkov je strijelac za Jadran.  Potom je blokiran pokušaj Burića, Jadran u preostalom vremenu nije uspio uputiti udarac prema golu.

Druga četvrtina počela je pogotkom Josipa Vrlića. Izborio je poziciju, dobio loptu – 4:4. Zatim je to isto ponovio Duje Pejković – 4:5, a nakon što se obranio s igračem manje, Popadić je upisao šestu obranu. I opet je Jug odigrao slabo igrača više, ali to nije kaznio Jadran (Loren Fatović je zatresao okvir gola Juga). Joković je izjednačio s igračem više nakon što je Burić izbacio Fatovića – 5:5. Zatim je isključen Burić, a Luka Bukić pogodio – 5:6 (13. minuta). Nakon deete obrane Popadića isključen je Bukić, a pogodio je Joković. Njegov četvrti zgoditak – 6:6. Lazić isključen, Antonio Dužević strijelac – 6:7.

Ivan Marcelić je stao na vrata Jadrana, Burić je izjednačio – 7:7 nakon što Popadić nije dozvolio da Jadran ode na plus dva. Nakon što se obranio s igračem manje, izborio je Burić igrača više. Žuvela – 8:7. Nakon toga opet igrač više za Jadran, i opet blok Jugaša. I onda još jednom nakon čega je Žuvela odvukao u dva metra Kharkova, zaradio isključenje, koje je realizirao Toni Mozara – 9:7. Jug nije iskoristio isključenje Matiasa Biljake, te nije otišao na plus tri u 22. minuti nakon čega je Vrlić zaradio peterac, kojeg je realizirao Marinić Kragić – 9:8.

Zadnja četvrtina: Jugaši nisu iskoristili isključenje Zvonimira Butića u 26. minuti, odmah potom Jadran jest isključenje Jokovića – Đuro Radović 9:9.  U 27. minuti potegao je s igračem više jugov Španjolac Cabanas – 10:9. Zatim trinaesta obrana Popadića nakon koje se i Jadran obranio. Popadić je upisao novu obranu, Marcelić hvata pokušaj Cabanasa. Popadić – 15! Blokiran je pokušaj Cabanasa nakon čega je Fatović pobjegao u kontru – 10:10 (30. minuta). Jadran se obranio, Kharkov je iz daljine iznanadio Popadića – 10:11 (minuta i 18 do kraja). Burić je isključio Butića (minuta i 8 do kraja). Kobešćak je zatražio minute dogovora, Marcelić brani Daubeu, ali pogriješio je vratar Jadrana, peterac za Jug – Joković 11:11 (49 sekundi do kraja). Jug je osvojio loptu 24 sekunde prije kraja, izgubio vrlo brzo. Jadran je 7 sekundi prije kraja zatražio, a onda Fatović – 11:12.

Jug AO – Jadran Split 10:11