Tenisu četiri seta

Novak Đoković plasirao se u polufinale Australian Opena nakon pobjede nad Alexanderom Zverevom

16. veljače 2021. - 15:26

Najbolji tenisač svijeta Srbin Novak Đoković plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-7 (6), 6-2, 6-4, 7-6 (6).

Branitelj naslova pobjednika prvog Grand Slam turnira sezone stigao je do pobjede za tri sata i 30 minuta igre.

Nakon što su oba tenisača dobila po jedan set, Zverev je u trećem setu vodio 4-1, dok je u četvrtom setu poveo 3-0, no oba seta su otišla na Đokovićevu stranu.

Prvi nositelj će u polufinalu igrati protiv najveće senzacije prvog Grand Slama Rusa Aslana Karaceva.

Trenutačno 114. igrač svijeta koji je nastup u glavnom turniru izborio kroz kvalifikacije, u četvrtfinalu je nadigrao 18. nositelja Bugarina Grigora Dimitrova sa 2-6, 6-4, 6-1, 6-2.

Đoković i Karacev do sada nisu igrali međusobn...

19. travanj 2024 13:05