Nadal lovi 13. titulu u Parizu i poravnanje s Federerom, a Đoković mu se želi približiti na samo jedan Grand Slam zaostatka

Piše PSD
11. listopada 2020. - 14:04
AFP

Španjolac Rafael Nadal i Srbin Novak Đoković igrat će danas u finalu Roland Garrosa.

Nadal je u polufinalu svladao Argentinca Diega Schwartzmana sa 6-3, 6-3, 7-6 (0), dok je Đoković imao puno teži posao s Grkom Stefanosom Tsitsipasom s 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 6-1 nakon četiri sata igre.

Nakon što je prvi tenisač svijeta bez većih problema dobio prva dva seta, u trećem je napravio “break” i kod 5-4 servirao za pobjedu, te se činilo da će lako do finala. Đoković je imao i meč-loptu na svoj servis, no Tsisipas je pronašao snage, izjednačio na 5-5, a potom je sa svojom dobro igrom i Đokovićem pogreškama uzeo dva uzastopna gema i set.

Četvrti set započeo je bolje Tsisipas, poveo s 2-0, ali je Đoković odmah vratio izgubljeni servis. No, kako je vrijeme odmicalo Grk je igrao sve bolje i u 10. gemu dočekao Đoković slabiji servis-gem za poravnanje u setovima.

U petom setu je ipak Grk ostao bez snage nakon vodstva 1-0, Đoković je brzo napravio “break”, a dokraja 22-godišnji Grk nije uspio doći više do gema, pa će svijet danas gledati teniski klasik Đoković-Nadal.

Đoković se peti puta plasirao u finale Roland Garrosa.

Nadal stiže Federera

Nadalu je ovo 13. ulazak u finale Roland Garrosa, a u svih 12 prethodnih navrata je i osvajao naslov. Bio mu je ovo 101. susret koji je odigrao na pariškoj zemlji te 99. pobjeda.

Iako je Nadal do pobjede stigao bez izgubljenog seta, Schwartzman je u svom prvom “grand slam” polufinalu u karijeri pružio odličan otpor velikom favoritu.

U slučaju današnje pobjede Nadal će osvojiti svoj 20. Grand Slam naslov čime bi se izjednačio sa Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu svih vremena.