Tenisgrand slam

Kraj za Donnu Vekić na Roland Garrosu: na samo startu turnira eliminirala je rumunjska kvalifikantica Irina Bara

29. rujna 2020. - 17:47

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se plasirala u 2. kolo Roland Garrosa, uspješnija od nje bila je rumunjska kvalifikantica Irina Bara sa 6-3, 6-4 nakon sat i 47 minuta.

Protiv trenutačno 142. igračice svijeta, koja je do sada u karijeri ostvarila samo pet pobjeda na WTA Touru, Vekić je napravila čak 34 neprisiljene pogreške za razliku od 11 Bare.

Od samoga početka dvoboja naša je igračica hvatala rezultat, izgubila je svoj prvi servis-gem u meču, a nakon što je vratila "break" i smanjila na 2-3 u prvom setu dvoboj je na više od dva sata prekinula kiša. Nakon što je susret nastavljen, Vekić je kod rezultata 3-4 još jednom izgubila servis te je Bara dobila prvi set sa 6-3.

Iako je Vekić spasila dvije "break-lopte" u prvoj igri drugog seta, u trećoj je izgubila...

18. travanj 2024 13:58