Tenis‘majstore‘

Borna Gojo se s pobjedom oprostio od Davis Cupa, još jednom je svladao puno bolje rangiranog igrača

Piše Iva Majić
17. rujna 2023. - 19:58

Borna Gojo (ATP - 77.) svladao je Tallona Griekspoora (ATP - 24.) sa 4:6, 7:6(2), 6:4 u posljednjim mečevima skupine "D" Davis Cupa na Gripama i tako izjednačio današnji rezultat Hrvatske protiv Nizozemske. Splićanin se tako s pobjedom oprostio od turnira na domaćem terenu, samo šteta što ona rezultatski nije bitna.

Griekspoor je odmah u prvom gemu brejkao domaćeg uzdanika, što je na kraju bilo i presudno za osvajanje prvog seta.

Gojo se malo probudio u drugoj dionici, a možda je na to utjecao i povik s tribine: "Borna Hajduk vodi"... Nije dopustio brejk Nizozemca, iako je Griekspoor bio jako blizu u 11. gemu kada je imao prednost od 40:15. No, prvi hrvatski reket nanizao je četiri poena, ponajprije na krilima odličnog servisa te tako dao naslutiti kako će se igrati tie-break u drugom setu. To se i dogodilo, a Gojo je izjednačio na 1:1 osvojenim tie-breakom 7:2.

Zadnji set krenuo je obećavajuće za Goju koji je u trećem gemu stigao do brejka. No, u šestom, ujedno i najdužem je (15 poena i 4 deuca) Griekspoor napravio isto za 3:3. Zatim Splićanin nije bacio prednost od 40:15 za novi brejk u sedmom gemu.

Na 5:3 je Nizozemac lagano obranio svoj servis sa 40:0. No, "majstor" kako su ga prozvali navijači na Gripama, obranio je svoj servis i tako uzeo pobjedu za oproštaj.

Za kraj nas još očekuje borba parova u kojoj će snage odmjerit Ivan Dodig i Mate Pavić protiv Wesleya Koolhofa i Matweja Middelkoopa.