Tenisšpanjolci poveli 2-0

Borna Gojo pružio dobar otpor Rafaelu Nadalu, ali Španjolac je ipak bio prejak

20. studenog 2019. - 22:33

Hrvatska teniska reprezentacija upisala je i drugi poraz na završnom turniru novog formata Davis Cupa. Nakon poraza od Rusije 0-3, branitelji naslova gube i od Španjolske s nedostižnih 0-2.

Prvi bod za Španjolsku osvojio je Roberto Bautista Agut pobijedivši Nikolu Mektića sa 6-1, 6-3 za samo 57 minuta igre, a potom je prvi tenisač svijeta Rafael Nadal porazio Bornu Goju sa 6-4, 6-3 za sat i 30 minuta.

Hrvatska je ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale, a time i bez prilike obraniti naslov pobjednika Davis Cupa.

Našim tenisačima je trebala pobjeda od 3-0 protiv Španjolske kako bi ostala u igri za plasman među osam najboljih. Međutim, bez Marina Čilića koji nije niti doputovao u Madrid i bez Borne Ćorića koji je odustao od današnjeg nastupa zbog...

19. travanj 2024 23:42