Tenisgrand slam

Borna Ćorić startao pobjedom na US Openu: samo je u prvom setu bilo malo problema, poslije je sve teklo glatko

31. kolovoza 2020. - 20:13

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ovogodišnjeg izdanja US Opena, nakon što je na startu turnira pobijedio Španjolca Pabla Andujara sa 7-5, 6-3, 6-1.

Ćorić, koji je postavljen za 27. nositelja, za pobjedu protiv 53. tenisača svijeta trebao je dva sata i 23 minute.

Mladi hrvatski tenisač je tek u prvom setu imao problema, dok je drugi i treći set uvjerljivo dobio.

Andujar je bolje ušao u meč. Osvojio je prvi gem, a potom u iduća dva gema na Bornin servis imao break lopte. Međutim, nije iskoristio niti jednu od tri prilike. Ćorić je u petom gemu dočekao prvu priliku i odmah je oduzeo servis suparniku. No, već u idućem gemu 34-godišnji Španjolac je izjednačio na 3-3. Španjolac je pri vodstvu 5-4 imao i dvije set lopte, no Ćorić se izvukao...

25. travanj 2024 13:03