Strani nogometbundesliga

Velika pobjeda RB Leipziga na gostovanju kod Borussije, dva gola pala u sudačkoj nadoknadi

9. prosinca 2023. - 21:00

Veliku pobjedu ostvarili su nogometaši RB Leipziga koji su u 14. kolu njemačke Bundeslige slavili s 3-2 na gostovanju kod Borussije Dortmund.

Domaća momčad je od 15. minute ostala s igračem manje, jer je isključen stoper Mats Hummels, zbog prekršaja nad Opendom u izglednoj situaciji za pogodak. Momčad iz Leipziga je brojčanu prednost iskoristila u 32. minuti, ali je pogodak postigao domaći branič Ramy Bensebaini skrenuvši loptu glavom u vlastitu mrežu. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Niklas Suele je postigao izjednačujući pogodak.

Austrijanac Christoph Baungartner je u 54. minuti ponovno doveo goste u vodstvo. Posljednja dva gola na utakmici postignuta su u sučevom dodatku. Prvo je Danac Yussuf Poulsen u prvoj minuti pogodio za 3-1, a poraz domaće momčadi je dvije minute poslije ublažio Niclas Fuellkrug.

RB Leipzig je devetom pobjedom došao do 29 bodova te je napravio četiri boda razlike u odnosu na Borussiju koja je ostala na petom mjestu.