Strani nogometgolijada na etihadu

Salah doveo Redse u vodstvo, a onda im je sve krenulo nizbrdo: City razbio Liverpool u derbiju Premier lige

1. travnja 2023. - 15:29

Aktualni engleski nogometni prvaci, igrači Manchester Cityja u prvoj su utakmici 29. kola Premier lige na svom stadionu uvjerljivo svladali Liverpool sa 4-1 (1-1).

Iako je City imao dominaciju od samoga početka susreta, prvi gol postigli su gosti. Jota je u 17. minuti izbjegao zaleđe, ušao u kazneni prostor gdje je odlično zagradio loptu i omogućio Salahu da dotrči iz drugog plana i preciznim udarcem zatrese mrežu.

No, prednost Liverpoola trajala je tek 10-ak minuta, u 27. minuti domaći su izveli preciznu akciju u kojoj su dodavanja izmjenjivali Mahrez, Gundogan i Grealish, a engleski je reprezentativac potom uputio oštar prizemni centaršut u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Alvarez i poravnao na 1-1.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog poluvremena kada je City...

19. travanj 2024 02:21