Strani nogometnogometna europa

Newcastle osigurao Ligu prvaka, Leicester korak do ispadanja, Juventus doživio debakl u Empoliju

22. svibnja 2023. - 23:34

Nogometaši Newcastle Uniteda osigurali su plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola engleskog prvenstva na St. James Parku odigrali 0-0 protiv Leicester Cityja.

Ovim bodom "Svrake" su kolo prije kraja pobjegle petoplasiranom Liverpoolu na nedostižna četiri boda prednosti.

S druge strane Leicester je sada u teškoj, gotovo bezizlaznoj situaciji, korak do plasmana u niži rang natjecanja.

Domaćin je bio bliže pobjedi, međutim "Svrake" su čak tri puta gađale okvir gola. U 41. minuti je Callum Wilson pogodio lijevu stativu, dvije minuta kasnije je Miguel Almiron pogodio desnu stativu, da bi okvir gola pogodio i Bruno Guimaraes u 72. minuti.

Najbolju priliku gosti su imali u drugoj minuti sudačke nadoknade. James Maddison je ubacio s desne strane, a Timothy Castagne sjajno...

26. lipanj 2024 12:02