Nakon lude utakmice Danska slavi, a Rusija tuguje. Belgija očekivano dobila Finsku

Piše Dražen Žura
21. lipnja 2021. - 22:51

Danska reprezentacija slomila je Rusiju u drugom poluvremenu i s uvjerljivih 4-1 (1-0) izborila pobjedu na stadionu Parken u Kopenhagenu koja je nekadašnje europske prvake odvela u osminu finala s drugog mjesta u skupini B.

Danska je povela u 38. minuti golom Damsgaarda. Na 2-0 je povisio Poulsen u 59. minuti. Dzjuba je 70. minuti iz kaznenog udarca smanjio zaostatak Rusije, a konačnu pobjedu Dancima donijeli su Christensen (79) i Maehle (82).

Otvaranje dvoboja na popunjenom Parkenu bilo je prilično oprezno s obje strane, što i nije bilo neočekivano s obzirom na situaciju u kakvoj su Danska i Rusija stigle do ovog dvoboja. Dancima je za osvajanje drugog mjesta i prolaz u osminu finala bila potrebna pobjeda, po mogućnosti sa što većom razlikom, ali uz uvjet da favorizirana Belgija...

26. travanj 2024 00:43