Strani nogometrapsodija rossonera

Milan ‘uništio‘ Juventus u izravnom dvoboju za posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka, Ante Rebić zabio golčinu

9. svibnja 2021. - 22:42

U derbiju 35. kola talijanske Serie A nogometaši Milana svladali su Juventus s uvjerljivih 3-0 (1-0) na gostovanju u Torinu, a sjajan pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je poveo u završnici prvog poluvremena, kad je mladi Španjolac Brahim Diaz preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata Juventusa. U 58. minuti je Kessie mogao udvostručiti vodstvo Milana, ali je Szczesny obranio loše izveden kazneni udarac.

Ante Rebić je u 66. minuti ušao u igru kako bi zamijenio ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića, a u 78. minuti se hrvatski reprezentativac pobrinuo za potez utakmice. Sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio je lijeve rašlje za 2-0.

U 82. minuti je konačnih 3-0 postavio Fikayo Tomori na ubačaj Calhanoglua.