Strani nogometnizozemska liga

Borna Sosa upisao asistenciju u gostujućem porazu Ajaxa, Twente je u ranoj fazi prelomio utakmicu

17. rujna 2023. - 16:47

U susretu petog kola nizozemskog nogometnog prvenstva Twente je na svom stadionu pobijedio Ajax sa 3-1, a u gostujućim redovima asistenciju je upisao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Twente je u ranoj fazi utakmice poveo sa 2-0 golovima Daana Rotsa (7) i Sema Steijna (11). Ajax je smanjio u 35. minuti preko Briana Brobbeyja na asistenciju Borne Sose, a pobjedu domaćina potvrdio je Naci Unuvar u 79. minuti.

Za Ajax su cijeli susret odigrali Sosa i Josip Šutalo, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Na vrhu ljestvice nalazi se PSV i Twente sa po 16 bodova, ali i utakmicom manje, Feynoord je treći sa 11 bodova, dok je Ajax tek na 12. poziciji s pet bodova.

27. travanj 2024 21:49