Strani nogometbundesliga

Bayer Leverkusen slavio na gostovanju kod RB Leipziga, ovo im je prva pobjeda u posljednjih sedam međusobnih susreta

28. studenog 2021. - 19:33

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta.

"Apotekari" su poveli u 21. minuti preko Floriana Wirtza, da bi u 34. minuti Moussa Diaby zabio za 2-0.

Domaćin je smanjio u 62. minuti, a strijelac je bio Andre Silva, no samo dvije minute kasnije Jeremie Frimpong je postigao i treći pogodak za goste. Leipzig je u 88. minuti mogao smanjiti na 2-3, no Dominik Szoboszlai nije uspio realizirati kazneni udarac. Pogodio je lijevu stativu. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

U prvom nedjeljnom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Union Berlin sa 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade.