Strani nogometšpanjolska

Barcelona izvukla bod golom u šestoj minuti nadoknade: sve se činilo da će Espanyol slaviti u gradskom derbiju nakon 13 godina

13. veljače 2022. - 23:22

U derbiju 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol i Barcelona su odigrali 2-2 nakon što je Barca izjednačila u šestoj minuti nadoknade.

Barcelona je povela, Espanyol je potom okrenuo rezultat i činilo se kako će ostvariti prvu ligašku pobjedu protiv gradskog suparnika nakon 13 godina. Posljednji put Espanyol je u prvenstvu dobio Barcelonu 21. veljače 2009. rezultatom 2-1. Nakon toga Barca je dobila 18 susreta, a pet utakmica je završilo bez pobjednika.

I ovoga puta je Espanyol imao 2-1 i činilo se kako će crna serija okončati, no gol Luuka de Jonga u šestoj minuti nadoknade spasio je Barcelonu poraza.

"Blaugrana" je povela već u drugoj minuti golom Pedrija, no u 40. minuti je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora izjednačio Sergi Darder.