Rukometsvjetsko prvenstvo

Španjolska uvjerljiva protiv Urugvaja, Katar bolji od Bahreina

23. siječnja 2021. - 17:48

U 2. kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u subotu su rukometaši Španjolske svladali Urugvaj sa 38-23 (24-12), te su privremeno na prvom mjestu sa sedam bodova.

Španjolci su sve riješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili sa 12 pogodaka viška (24-12), a najefikasniji je bio Aitor Bengoechea sa osam golova.  U derbiju kola ove skupine u sastaju se Poljska - Mađarska (18 sati), a potom Njemačka - Brazil (20:30 sati).

U skupini II Katar je pobijedio Bahrein 28-23 (13-14). Katar je veći dio prvog poluvremena bio u vodstvu, u nekoliko navrata imao je tri gola prednosti, ali je u završnici poluvremena Bahrein  bio bolji i na odmor je otišao s minimalnim vodstvom (14-13).

No, u drugo poluvrijeme Katar je krenuo silovito, napravio je seriju 10-3 i nakon toga...

19. travanj 2024 03:35