RukometPoreč

Rukometaši PPD Zagreba 28. put pobjednici Kupa

15. svibnja 2022. - 21:21

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjednici su 30. izdanja hrvatskog rukometnog Kupa nakon što su u finalu u Poreču pobijedili Nexe sa 30-27 (16-16).

PPD Zagrebu je to bilo 29. finale i 28. osvojeni trofej, dok je Nexeu ovo bilo peto finale hrvatskog Kupa i peti poraz. U svih pet navrata izgubili su od PPD Zagreba.

Samo su dva kluba do sada osvajala hrvatski rukometni Kup. PPD Zagreb 28, te Metković 2 puta.

Bila je to odlična i zanimljiva utakmica u kojoj je pitanje pobjednika razriješeno tek u samoj završnici kada je PPD Zagreb pobjegao na pet golova razlike.

Nexe je bolje ušao u susret. Momčad iz Našica je povela 3-1, pa 4-2. PPD Zagreb je uspio izjednačiti, a u desetoj minuti stići i do prvog vodstva (6-5). Međutim, Našičani su tri minute kasnije ponovo imali...

26. travanj 2024 23:29