RukometTri zaredom

Danci za povijest: u rukometnom klasiku u finalu svladali Francuze i uspjeli što do sada nije nitko

Piše Ivan Renić
29. siječnja 2023. - 22:45

Tri puta zaredom! Ispisali su povijest. Danska je u finalu pobjedom protiv Francuske rezultatom 34:29 postala svjetski prvak. U prepunoj Areni u Stockholmu Danci su se još jednom popeli na krov svijeta, treći put u nizu. Bila je to fantastična partija Laugea koji je zabio 10 pogodaka iz 11 pokušaja.

U utakmici prepunoj uzbuđenja svladali su Francuze zahvaljujući sjajnim počecima u oba poluvremena. Već nakon 10 minuta imali su četiri pogotka prednosti (7:3). Furiozno je na vratima otvorio Landin. Izluđivao je Francuze, branio im zicere. S koliko je samopouzdanja branio na početku, najbolje se vidjelo na sedmercu u kojem je pročitao Mahea. S druge strane, Danci su letjeli u tranziciji, te još više u izvođenje brzog centra.

Igrao se „run and gun” rukomet. Bila je to jednostavn...

28. travanj 2024 15:48