Ostalooi u tokiju

Plivanje: Tunižanin Hafnaoui senzacionalno slavio na 400m slobodno, Australke srušile svjetski rekord u štafeti

25. srpnja 2021. - 10:07

Senzacija prvog finalnog dana plivačkih natjecanja na Olimpijskim igrama u Tokiju postao je 18-godišnji Tunižanin Ahmed Hafnaoui koji je osvojio zlatnu medalju na 400m slobodno, a prvi svjetski rekord postavila je australska štafeta 4x100m slobodno (3:29.69) poboljšavši svoje prijašnje najbolje vrijeme iz 2018. za 36 stotinki.

Mladi Tunižanin Ahmed Hafnaoui je u svom olimpijskom debiju šokirao predstavnike plivačkih velesila i u posljednjih 50 metara isplivao iz anonimnosti do naslova olimpijskog pobjednika (3:43.36). Do tada je u vodstvu bio Australac Jack McLoughlin, ali je u sjajnom finišu Hafnaoui plivajući u osmoj stazi ostavio 26-godišnjeg Australca samo sa srebrom (3:43.52). Broncu je osvojio Amerikanac Kieran Smith (3:43.94).