Ostalofutsal

Hrvatska slomila otpor Danaca i izborila vrijednu pobjedu: protiv Ukrajine u dva dvoboja pada odluka o izravnom plasmanu na Euro

30. siječnja 2021. - 17:28

Prvu akciju u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine hrvatska reprezentacija u futsalu zaključila je s maksimalnih šest bodova. Nakon što je u Varaždinu s 4:1 svladala Albaniju, istim je rezultatom slavila i u Aarhusu kod Danske.

Kako se i očekivalo, Danci nisu bili nimalo bezazlen protivnik, no Hrvatska je ipak kvalitetnija te je apsolutno zasluženo uzela bodove. Izabranici Marinka Mavrovića poveli su u sedmoj minuti golom Josipa Sutona nakon kornera Horvata, a Danci su poravnali tri minute kasnije pogotkom Jorgensena iz slobodnog udarca.

Neriješenim se rezultatom otišlo na odmor, no u nastavku je Hrvatska ubacila u brzinu više. Stjepan Perišić je zabio možda i ključan gol u 24. minuti s desetak metara za 2:1, vodstvo je povisio Dario Marinović u 32., a...

16. travanj 2024 20:51