Ostalopomiješanih osjećaja

Europski bacački kup u Splitu nije protekao bez hrvatskog pobjednika: Marin Premeru slavio u B finalu diska sa svojim najboljim rezultatom sezone

Piše Vedran Babić
9. svibnja 2021. - 17:09

Europski bacački kup u Splitu ipak nije protekao bez barem jednog hrvatskog pobjednika. Ta je čast pripala Marinu Premeruu, slavljeniku u seniorskom B finalu diska sa 60.70 metara, što mu je najbolji rezultat sezone. Iza sebe je ostavio dvojicu Ciprana Genethlija (58.82) i Antonioua (56.77), no osjećaji su mu bili pomiješani.

- Zadovoljan sam i nisam. Računao sam 62-63 metra. Nisam tempirao formu za ovo natjecanje, tako da vjerujem da će biti bolje i da će se forma dizati - rekao je tridesetogodišnjak iz maloga mjesta Tribalj u zaleđu Crikvenice koji se nastoji približiti što više može olimpijskoj normi od 66 metara.

Imali smo predstavnika i u A finalu diska gdje je Martin Marković osvojio šesto mjesto s hicem 62.30, što mu je bio jedini ispravni pokušaj. Marković je, podsje...

27. travanj 2024 10:08