Ostaloodbojka

Branitelji naslova Srbi i Poljaci bez problema izborili polufinale europskog prvenstva i čekaju suparnike

14. rujna 2021. - 22:31

Srpski odbojkaši kao prvi su se plasirali u polufinale Europskog prvenstva nakon 3-0 pobjede protiv Nizozemske.

Branitelji europskog naslova svladali su u poljskom Gdanjsku Nizozemsku sa 25-23, 25-20, 27-25.

Nizozemci su bili blizu osvajanja prvog seta. Imali su prednost od dva do tri poena u drugom dijelu prve dionice, no Srbi su taj minus izbrisali i kod 23-23 osvojili dva poena u nizu.

Kasnije je Srbija dominirala, pogotovo u drugom setu, dok je u trećem Nizozemska mogla zakomplicirati meč. Vratila se iz zaostatka i imala set-loptu. No, svoje šanse Nizozemci nisu iskoristili, dok je Srbija iskoristila drugu meč-loptu za prolaz prema polufinalu.

Nakon Srbije u polufinale Europskog prvenstva plasirali su se i odbojkaši Poljske koji su svladali Rusiju 3-0 (25-14, 26-24, 25-19).