Košarkadalmatinski derbi

Žuti se revanširali Šibenki za poraz na Baldekinu

Piše Vedran Babić
19. siječnja 2021. - 21:05

Košarkaši Splita revanširali su se Šibenki za poraz na Baldekinu u kojem su primili čak 111 koševa. Vidi se po rezultatu da su to učinili gotovo identičnom mjerom, ostali su kratki za jednu tricu.

Očekivala se izjednačenija utakmica, no Split je na Gripama bez ozlijeđenog Ukića i bolesnog Perkovića rano usmjerio utakmicu u svom pravcu, prelomio je u trećoj četvrtini i u posljednjoj digao razliku na maksimalnih plus 31. „Žuti” su sada na omjeru 13-4, a Šibenka na 7-9.

Prvi ključni trenuci dogodili su se u drugoj četvrtini kada je Split nizom trica došao do serije 15:4 i vodstva 39:25. Pleadin je vratio goste na minus osam (53:45), no u posljednjih pet minuta treće četvrtine Split je ubacio u par brzina više. Bio je razigran, rastrčan i atraktivan, a Šibenka se...

19. travanj 2024 17:13