KošarkaNE DAJU VRH

'Žuti' rutinski preko Gorice, treći put u ovom prvenstvu

12. ožujka 2017. - 18:43
du160305sportkosarka08

I treći put ove sezone košarkaši Splita svladali su Goricu. Jednom u Kupu, dvaput u prvenstvu. Bila je to rutinska pobjeda "žutih" predvođenih Kedžom, povratnikom Filipovićem i Širkom. Splićani su olako prosuli 14 koševa razlike iz druge četvrtine (40:26), Gorica je već do poluvremena stigla do 40:38, no u drugom poluvremenu Split je briljirao u obrani. Domaćina je u trećoj četvrtini ostavio na samo sedam poena i to je prelomilo susret.

Pritom su igrači Ivice Skelina kažnjavali gotovo sve promašaje domaćina i prednost je opet narasla na desetak koševa. Početkom zadnje četvrtine Gorica je još bila u kakvom-takvom priključku (57:50), no spomenuti trolist Splita nije dozvolio preokret. Kedžo, Filipović i Širko u drugom su dijelu zajedno postigli 35 od 39...

26. lipanj 2024 06:58