Košarkapala stotka

Žuti bez poteškoća izborili polufinale Kupa Krešimira Ćosića

Piše F.V.
27. siječnja 2021. - 20:56

Split je bez poteškoća izborio polufinale Kupa Krešimira Ćosića, ali nije to bila utakmica kakvu smo gledali između istih protivnika 17 dana ranije na istom mjestu kada su „žuti” u kombiniranom sastavu slavili s klupskih rekordnih 66 koševa razlike (125:59).

Ovaj put je trener Ivica Skelin izveo vrlo jaki sastav bez obzira što u igru nisu ulazili Vranković i Perković. Počelo je očekivano, već nakon osam minuta Split je vodio 26:11. Međutim, opuštanje domaćih iskoristili su gosti i uoči odmora došli su na samo 48:44.

U nastavku su vrlo brzo stvari sjele na svoje mjesto. Bio je to festival trica, pogotovo u trećoj četvrtini kada ih je s obje strane pogođeno čak 11. Ukupno ih je Split pogodio 11 (četiri trice Gizdavčića), a Hermes 15 (pet trica Milekovića).