Kako već lagano postaje tradicija uoči Glavne skupštine Hajduk, održava se i ona udruge Naš Hajduk kao vlasnika 30,6 % dionica kluba. Dnevni red Skupštine imao je šest točaka od početne za utvrđivanje kvoruma, preko izvještaja o radu i financijskog izvještaja za prošlu godinu, osvrt na tekuću te izbor Revizora i izbor dva nova člana Hajdučke zajednice. Zbog potonje točke na Skupštini su prisustvovali i ostali članovi Hajdučke zajednice. Bila je ovo jedna od brojnih Skupština Našeg Hajduka dosad, a u uvodu je i tajnik Tomislav Milardović naglasio kako pokušavaju više članova animirati za dolazak te da su poslali preko 40 tisuća mailova.
Kvorum je postignut s 368 glasova, tj. 131 članom, a potom se krenulo s drugom točkom dnevnog reda koju je prvo prezentirao Hajdukov voditelj odjela za članstvo Tomislav Mikulić. Prisutne je upoznao s kretanjem rasta broja članova te aktivnostima koje odjel za članstvo provodio za probijanje rekordnih brojki. Prošla godina zaključena je sa 105.210 članova, što znači da je na račun Hajduka sjelo 1,66 milijuna eura od članarina. Otkrio je i da se u posljednje tri godine po prvi put učlanilo više od 107 tisuća novih članova. Trend iz 2023. godine se nastavio i ove godine pa se u prvom kvartalu učlanilo 40 tisuća članova više nego prošle godine u isto vrijeme, a brojka od 100 tisuća je odavno probijena. Time je Hajduk i ušao među prvih 15 klubova na svijetu po broju članova.
Da navijači svoju ulogu odrađuju dobro potvrđuju i brojke iz projekta Za sva vrimena pa je tako otkriveno da je preko 4.200 mjesta rezervirano u parku i ostalo je tek 800 dostupnih mjesta. Što se tiče financija od ovog projekta Naš Hajduk je otplatio novih 470 tisuća eura prema tvrtki Tommy, a oni su direktno uplatili na račun kluba na osnovu sponzorskog ugovora kojeg imaju s Hajdukom.
Dio ove druge točke prezentirao je i predsjednik udruge Naš Hajduk Dino Marković koji je kazao kako su otkupili na javnoj dražbi 2 tisuće dionica od ovršenog dužnika Igora Štimca, a kupnjom 548 dionica od tvrtke Brodograđevna industrija Split d.o.o. došli su do 30,6 % dionica Hajduka. Upoznao je okupljene s ulogom Našeg Hajduka kao dioničara kluba i pojasnio kako to izgleda u praksi te što mogu kao dioničari, a što ne mogu. Drugim riječima da to što su dioničari ne znači da mogu upravljati klubom kako se često potencira. Kao dioničari kluba izborili su se za dvije Glavne skupštine Hajduka na kojim daju komentare temeljene na Strategiji kluba, a ključni pokazatelji uspješnosti poslovanja kluba su sportska, poslovna i financijska izvedba. Najavio je i da će s takvim komentarima izaći na idućoj skupštini kluba vezanim za rezultate koji nisu bili zadovoljavajući s obzirom na budžet.
- Uloga dioničara je jedna od najbitnijih uloga Našeg Hajduka. Prošle godine smo imali dvije situacije gdje smo došli do okrupnjavanja kapitala. Hajduk ima dvije godišnje skupštine, a to je u svrhu transparentnosti kluba. Na njima želimo dati objektivne komentare, zato ne komentiramo operativne stvari i imena. Mi s Hajdukom živimo svaki dan i znamo tko je tko u hajdučkoj priči. Kroz dnevno komentiranje članovima Hajdučke zajednice približavamo što je Hajduk, a oni su obavezni dati osvrt na materijale uoči skupštine kluba. Imamo redovne sastanke s Nadzornim odborom, što je većinom kvartalno i tu prolazimo strateška pitanja. Imamo dugogodišnju situaciju da sustav nije na zavidnoj razini. Prođemo teme financija, sustava, Uprave...Imali smo i sastanke s Upravom. Možda su bila dva sastanka u protekloj godini, i to je na poziv kluba. Bilo je i sastanaka na temu infrastrukture Hajduka. Održavali smo kontakte s klubom i s gradom Splitom, a imali smo i sastanke s urbanistima i arhitektima. Imali smo bitan sastanak na temu borbe za poštenje u hrvatskom nogometu, na kojem su bili i članovi Hajdučke zajednice, a raspravili smo što nam je cilj i kako do njega doći – rekao je Marković u svom izlaganju.
Poteglo se i pitanje što kada i ako NH dođe do 100 posto dionica, a tajnik Tomislav Milardović je istaknuo kako je obaveza udruge doći do paketa 50+1 i kako to nije neka nepoznanica. To bi značilo da bi klub bio u rukama navijača i ne bi ovisio o ruci grada.
- Mi ne vodimo Hajduk. Postoje ljudi u klubu koji su plaćeni za to. Biramo Nadzorni odbor na demokratskim izborima. Svaki član ima pravo izaći na izbore, njih više od 100 tisuća. To je naša uloga, da provodimo demokratske izbore za Nadzorni odbor koji bira Upravu i ocjenjuje njen rad. Ne upadamo mi u klub i govorimo što se treba raditi. Ni s 50, ni s 100% dionica naša uloga neće biti takva da mi govorimo predsjedniku Uprave i Nadzornom odboru što da rade. Ne želimo iz sjene upravljati Hajdukom. Branimo svaku samostalnost Nadzornog odbora i Uprave. Oni imaju pravo upravljati ovim klubom. Uvijek upozoravamo na strateške stvari, na neovisnost i apolitičnost te stručnost unutar kluba. Od tih ideala ne odstupamo i uvijek ističemo vrijednosti Hajduka – pojasnio je Milardović.
Sve točke dnevnog reda su izglasane jednoglasno, a glasovima većine u Hajdučku zajednicu su primljena dva nova člana, Cemexov izvršni potpredsjednik za strateško planiranje Trpimir Renić i odvjetnik Frano Belohradsky. Oni su time i postali potencijalni kandidati u izborima za NO, jer zajednica osim savjetodavnog dijela i inkubator kandidata za NO.
Nakon redovne Skupštine Našeg Hajduka održana je i neformalna ‘ćakula‘ u kojoj su okupljeni diskutirali opuštenije i otvorenije o temama vezanim za Hajduk.