Umut - Krstanović 2:2: Hajduk u dramatičnoj završnici, duboko u sudačkoj nadoknadi uspio iščupati bod protiv Slaven Belupa

Piše R.R.
7. travnja 2021. - 18:59
Vojko Bašić/Cropix

U odgođenom susretu 21. kola Prve HNL Hajduk i Slaven Belupo su na Poljudu odigrali 2-2, a domaćin je izjednačio u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Slaven Belupo je bio na korak do prve pobjede u posljednjih deset kola, no Hajduk se spasio u posljednjim trenucima susreta golom turskog napadača Umuta Nayira.

Turski napadač je zabio i prvi gol za Hajduk u 22. minuti, dok je oba gola za goste zabio Ivan Krstanović (65, 69). Dodajmo kako je Hajduk od 43. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Nihad Mujakić zbog udaranja suparnika.

Hajduk je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na sedam utakmica ostvarivši pet pobjeda i dva remija, dok je Slaven Belupo u zadnjih 10 kola upisao četiri poraza i šest neodlučenih ishoda.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 19. minuti, no Franjo Prce nakon ubačaja iz kornera nije uspio zabiti s pet metara. Premda je bio neometan nije uspio zahvatiti loptu.

Tri minute kasnije domaćin je poveo. Marko Livaja je ubacio u kazneni prostor, a Nayir sjajno pogodio za vodstvo domaćina.

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Nihad Mujakić rukom po licu udario Karla Lulića. Sve je započelo njihovim naguravanjem, a završilo neprimišljenim postupkom domaćeg braniča. Sudac Goran Pečarić provjerio je situaciju i isključenje je bilo opravdano.

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenja do 65. minute kada je Ivan Krstanović na asistenciju Bruna Gode izjednačio na 1-1. Samo četiri minute kasnije 38-godišnji napadač je opalio sa 20 metara, lopta je nekoga pogodila i promijenila smjer prevarivši Kalinića za vodstvo gostiju 2-1.

Hajduk je u nastavku susreta jurio po izjednačenje i uspio je u šestoj minuti nadoknade. Ponovo je zabio Nayir nakon sjajne asistencije Marka Livaje petom.

Tijek susreta

90 + 6 - kraj susreta

2:2 Umut

90 + 5 – kakav završetak na Poljudu, dramatično su domaći stigli do boda, Fossati je izveo slobodni udarac, kratko na vrh kaznenog prostora gdje je Livaja odigrao petom u prostor za Umuta koji je izašao pred Filipovića i zabio za poravnanje

90 + 4 – žuti karton dobio je Paracki, u dvoboju su bili on i Prce s Livajom

90 – igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

89 – tri minute trajala je izmjena Delić za Knolla jer se nisu usuglasili s pravilima treba li biti pet izjena u tri intervala i je li Julardžija bio na početku ili u poluvremenu

87 – pokušavaju domaćini s ubaačajima prema Slavenovim vratima, ali sve su to lake lopte za Filipovića

83 – pokušali su gosti stvoriti još jednu priliku, Iličić je imao ideju, ali je obrana Bijelih očistila ispred Julardžije

82 - iz igre je izašao Goda u igri je Gamarra

78 - sada Stipić mijenja, izašao je dvostruki strijelac Krstanović, a ušao je Iličić

78 – žuti karton za Boseca

77 - ubacio je loptu iz slobodnog udarca Atanasov, ali samo za sigurnog Filipovića

76 - umjesto Kačaniklića u igru je ušao Ljubičić

73 – Julardžija je dobio žuti karton

1:2 Krstanović

69 - potpuni preokret gosti i novi pogodak Krstanovića Glavčić je pokušao gurnuti loptu prema Julardžiji u prostor kojeg je zaustavio Čolina, kratko odbijena lopta stigla je do Krstanovića koji nije čekao, nego onako iz trka raspalio po lopti koja je zakačila Dimitrova završila iza leđa nemoćnog Kalinića

1:1 Krstanović

65 – prepustili su Bijeli izlaskom Todorovića desni bok, a to su gosti jako dobro iskoristili, Goda je prišao naprijed, odlično ubacio prizemnu loptu, Dimitrov je ostao kratak u pokušaju da izbije loptu, a Krstanović pravovremen, dodir  lopte koju je proslijedio u daljnji kut pored nemoćnog Kalinića

61 – izašao je Todorović u igri je Vušković

58 – pokušao je Julardžija, no lopta se odbila od njega i otišla daleko od gola

55 - pokušaj Knolla, s vrha kaznenog prostora, ali ravno u Kalinića, dobro za statistiku i ništa više

54 – pokušao je Goda naći Krstanovića dugom loptom, ali je Kalinić bio na mjestu

51- ništa se posebno ne događa u nastavku, nakon kornera kojeg je izveo Atanasov ispred Dimitrova su gosti uspjeli sve raščistiti

46 - kod gostiju na početku nastavka izmjen, umjesto Lulića je u igri Julardžija

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 3 - kraj prvog poluvremena

45 + 2 – dobar potez Livaje, zakuhao je novu opasnost pred vratima gostiju, no ispred Čoline loptu je u korner izbio Bosec

45 - igrat će se tri minute sudačke nadoknade

44 - zaiskrilo je u kraju poluvremena, ovaj put je požutio Goda

41 - kakva glupost Mujakića, Luliću je lopta pobjegla u aut, stoper Hajduka ju je želio brzo uzeti i nastaviti igru, zakačili su se dvojica igrača, je li možda pokušao vezni igrač Slavena udariti stopera Bijelih teško je procijeniti, ali je Mujakić uzvratio otvorenim dlanom u glavu zbog čega je dobio izravni crveni karton, a Lulić žuti.... provjeravao je i VAR, ali i potvrdio odluku suca Pečarića

38 – moglo je biti izgledno za goste, ali je prvo Livaja nabačaj Glavčića lako odbio, a pokušaj Lulića je završio visoko preko gola

37 – zanimljiv pokušaj Glavčića, u dubinu, prema Knollu u prostor, ali prejako, a Kalinić je bio na mjestu

35 – Božić je bio malo agresivniji u dvoboju s Umutom i zbog toga je dobio žuti karton

31 – nova dobra akcija Livaje, pokušao je ponovno pronaći Umuta, ali Hajdukov napadač nije uspio zahvatiti glavom dobro loptu

28 – još jedna odlična dubinska lopta Glavčića u kazneni prostor, umalo su gosti zabili glavom, malo je nedostajalo, lopta je prozujala nekih metar-dva od lijeve vratnice, a Knöll je za malo zakasnio.

26 - požutio je Fossati nakon jednog oštrog starta

1:0 Umut

22 – i odlična akcija Bijeli, lopta je stigla na desnu stranu do Livaje, koji je pogledao prema sredini kaznenog prostora, poslao idealnu loptu, Umut Nayir je za korak bio brži i bolje postavljen u odnosu na Božića i onda je sa šest-sedam metara mirno plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Filipovića

19 – velika prilika za goste, lopta je iz kornera preskočila sve igrače i došla na pet metara do usamljenog Prce koji ju je promašio, bila je ovo skoro matna situacija

18 – Bosec je ponovno oduzeo jednu loptu, Lulić je efektno petom produžio do Knolla koji je ostao u“mrtvom kutu“ i njegov pokuša šuta uz prvu vratnicu nije iznenadio Kalinića koji je odbio loptu u korner

19 – velika prilika za goste, lopta je iz kornera koju je poslao Glavčić preskočila sve igrače i došla na pet metara do usamljenog Prce koji ju je promašio, bila je ovo skoro matna situacija

15 – prilika za Kačaniklića, njegov je udarac obranio Filipović, ali je i pomoćni sudac naknadno signalizirao zaleđe

12 - zanimljiv pokušaj Livaje do Todorovića koji je izborio korner, a nakon ubačaja Atanasova pokušao je simić ali neprecizno

8 - Bosec je odnio loptu neopreznom Mujakiću, gurnuo povratno do Krstanovića čiji je pokušaj blokirao Fossati

4 - bilježimo pokušaj Lulića iz velike daljine, no neopasno za Lovru Kalinića

1 - počela je utakmica

Semafor

Hajduk – Slaven Belupo 2:2 (1:0)

Split – Gradski stadion u Poljudu. Bez gledatelja.

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) – 6.

Strijelci: 1:0 Umut (22), 1:1 Krstanović (65), 1:2 Krstanović (69), 2:2 Umut (90+6).

Crveni karton: Mujakić (Hajduk) u 41. minuti.

Žuti kartoni: Fossati (Hajduk), Božić, Lulić, Goda, Krstanović, Julardžija, Bosec, Paracki (Slaven Belupo).

Najbolji igrač: Ivan Krstanović (Slaven Belupo).

Hajduk (3-4-1-2): Kalinić (6) – Dimitrov (5,5), Simić (6), Mujakić (5) – Todorović (5,5) (od 62. Vušković 5,5), Atanasov (6,5), Fossati (6,5), Čolina (6) – Kačaniklić (6) (od 77. Ljubičić –), Livaja (7,5) – Umut (7,5).

Slaven Belupo (3-5-2): Filipović (6) – Božić (6), Paracki (5,5), Prce (5,5) – Bosec (6), Lulić (6) (od 46. Julardžija 6), Van Bruggen (6,5), Glavčić (6,5), Goda (7) (od 83. Gamarra –) – Krstanović (7,5) (od 79. Iličić –), Knöll (6) (od 90.+2 Delić –).

07. travanj 2021 20:30