Domaći nogometderbi ‘della učka‘

Rijeka pobijedila Istru zahvaljujući dvama pogocima Andrijaševića, susret obilježila kontroverzna situacija

29. kolovoza 2020. - 20:00

U susretu 3. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin svladala Istru 1961 sa 2-1 (1-0).

Oba pogotka za Rijeku postigao je Andrijašević (13, 68-11m), dok je strijelac za Istru 1961 bio Guzina (70).

Susret na Rujevici odigran je iako su ranije u subotu i Rijeka i Istra 1961 objavile kako je po jedan igrač iz njihovih sastava zaražen koronavirusom.

Iako se gotovo tijekom čitavog prvog poluvremena igralo na polovici gostiju, Rijeka nije napravila niti jednu izglednu priliku za pogodak, no ipak je povela. Andrijašević je u 13. minuti uputio udarac sa 20-ak metara koji je završio u samom donjem lijevom kutu.

Kontroverzna situacija koja je vjerojatno odlučila pobjednika dogodila se sredinom nastavka. Glavni sudac utakmice Jović u 63. je minuti dosudio kazneni udarac za Rijeku nakon što se...

19. travanj 2024 15:59