Domaći nogometmierez u centru

Osijek uvjerljivom pobjedom u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive preuzeo vrh: VAR gostima ‘potvrdio‘ dva zgoditka, ali i jednog poništio

22. siječnja 2021. - 18:26

U prvom susretu 17. kola Prve HNL Osjijek je u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 3-0 i barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bila je to premijera Jerka Leke na klupi Lokomotive nakon što je Goran Tomić ove zime napustio Kajzericu i preselio u Kinu. I neće je pamtiti po dobrome.

Gosti su uvjerljivo slavili, a golove za Osijek zabili su Ramon Mierez (18, 35-11m) i Damjan Bohar (58), a Lokomotiva je od 48. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Grk Kyriakos Papadopoulos.

Osijek je poveo u 17. minuti golom argentinskog napadača Miereza. Iz kornera je ubacio Bočkaj, vratar Santini je loše procijenio let lopte i ostao je "kratak". To je iskoristio prisebni Mierez i glavom sa pet, šest metara bez problema pogodio praznu mrežu.