Domaći nogometderbi kola

Kakva utakmica, Osijek šokirao Dinamo u Maksimiru, pogledajte golove

Piše Sport SD, Hina
27. listopada 2024. - 17:59

U derbi susretu 11. kola HNL-a nogometaši Osijeka su na maksimirskom stadionu iznenadili i pobijedili aktualnog prvaka Dinamo s 4-2 (2-1).

Za Dinamo je to bio treći ligaški poraz u sezoni. Treći je Dinamo na ljestvici i ima bod manje od Rijeke, odnosno, sedam manje od vodećeg Hajduka. Osječani su se bodovno izjednačili s Varaždinom koji je četvrti. Osijek je dobio petu od posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

Dinamo je poveo u 18. minuti golom Marka Pjace, ali je do odmora Osijek okrenuo rezultat na svoju stranu. Strijelci su bili Arnel Jakupović u 22. i Roko Jurišić u 40. minuti. Novi gol je Pjaca zabio u 52. minuti, tada za 2-2, ali su opet uslijedila dva gola Osijeka. Hernani je u 54. postigao pogodak za 3-2, dok je Jakupović realizirao jedanaesterac u 88. minuti za 4-2.

U uvodnim minutama svaka je momčad imala po jednu odličnu šansu. U 6. minuti je Dinamo mogao do vodstva, nakon akcije Baturine i Pierre-Gabriela lopta je došla do Kulenovića koji nije bio precizan. Samo dvije minute kasnije u istoj su akciji pokušali Jakupović i Omerović za goste, ali startnih 0-0 se nije promijenilo.

Damir Krajač/Cropix

Nije se dugo trebalo čekati na prvi pogodak i Dinamo je poveo u 18. minuti. Na asistenciju Pierre-Gabriela glavom je pogodio Pjaca. Već u idućem napadu mogao je Dinamo do drugog gola, ali je Jelenić spasio goste nakon udarca Baturine.

Imao je Osijek spreman odgovor na nalete Dinama te je došao do izjednačenja u 22. minuti. Nakon ubačaja Hernanija dobro se snašao Jakupović i pogodio za osječko slavlje u Zagrebu.

Utakmica se potom primirila do 36. minute kada je dva puta u istoj akciji prijetio Kulenović. Pritom se s jednom intervencijom istaknuo i osječki golman Malenica, dok je drugi pokušaj napadača Dinama blokiran. U 40. minuti novi šok za domaće navijače jer je Osijek poveo 2-1. Gosti su ukrali loptu, Jurišić se sjurio prema suparničkim vratima te je odlično naciljao i pogodio bliži kut.

Burni kraj prvog dijela samo se prelio na nastavak utakmice pa je odmah početkom drugog poluvremena ponovno na scenu stupio Pjaca. U 51. minuti lopta se prilično sretno odbila do hrvatskog reprezentativca koji je pogodio za izjednačenje i 2-2.

No, kratko je Dinamo uživao u tom rezultatu. Opet su Osječani imali spreman odgovor, u 53. minuti su gosti po izgubljenoj lopti Dinama složili kvalitetan kontranapad, a izuzetno lijepo je za 3-2 Osijeka pogodio Hernani.

Logično je do kraja slijedio pritisak Dinama koji je mogao izjednačiti u 69. minuti. Ademi je pucao, ali se i tom prilikom istaknuo vratar Osijeka Malenica. Nastavio je Dinamo s napadima, pokušao je Špikić, a onda su Osječani zabili i četvrti u 88. minuti. Nevistić je srušio Bukvića, a Jakupović je ‘panenkom‘ pogodio s bijele točke za 4-2 i veliko slavlje Osječana.

U nastavku dana posljednju će utakmicu ovog kola odigrati Gorica i Istra 1961.

U prvom ogledu 11. kola nije bilo pobjednika, u petak su Slaven Belupo i Šibenik odigrali 2-2. Gosti iz Šibenika su se poraza spasili u 88. minuti golom Prekodravca.

U subotu je novu pobjedu ostvario Hajduk koji je na Poljudu svladao Lokomotivu 2-1 golovima Livaje i Sigura. Rijeka je četvrti put u nizu remizirala u prvenstvu, ovaj put je odigrala 1-1 protiv Varaždina na Rujevici.

TIJEK UTAKMICE

GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE.

90+9‘ KRAJ UTAKMICE

90‘ Igrat će se devet minuta sudačke nadoknade

87‘ GOOOL! ‘Panenku‘ je izveo Jakupović i pogodio

86‘ Penal za Osijek, Bukvić je pobjegao obrani i zaobišao Nevistića te pao. Kolarić mu je pokazao žuti karton za simuliranje, ali nakon VAR-a je promijenio odluku i dosudio penal

77‘ Špikić je pucao, vratar Osijeka boksao loptu, u nastavku akcije Rog se spetljao

69‘ Prilika za Dinamo, Ademi je mogao izjednačiti, velika obrana Malenice

67‘ Trostruka promjena u Dinamu, izlaze Baturina, Mišić i Kulenović, ulaze Rog, Ademi i Petković

65‘ Umjesto Hernanija u igri je Pušić

53‘ GOOOL! Novi šok za Modre, tek što su izjednačili, Osijek zabija za novo vodstvo, strijelac Hernani

51‘ GOOOL! Dinamo izjednačio, Pjaca zabio drugi gol

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, umjesto Pierre-Gabriela ušao je Špikić

45+3‘ KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45‘ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

40‘ GOOOL! Preokret Osijeka, fantastičan pogodak Jurišića

30‘ Nakon greške Kulenovića otvorila se prilika za Jakupovića, pucao je s ruba šesnaesterca, ali ravno u vratara Dinama

25‘ Nova šansa za Kulenovića, nakon ubačaja Baturine pucao je glavom preko vratnice

22‘ GOOOL! Osijek je izjednačio. Hernani je izveo slobodni udarac, a Jakupović zabio iz okreta

18‘ GOOOL! Poveo je Dinamo, strijelac Pjaca. Sučić dodaje za Pierre-Gabriela koji na drugoj vratiti pronalazi Marka Pjacu, a on glavom zabija za vodstvo

9‘ Zaprijetio je Osijek, udarac Jakupovića završio je u bloku, zatim Omerović puca pored vratnice

6‘ Prošao je Baturina po lijevoj stani, ubačaj, Pierre-Gabriel za Kulenovića koji s dva metra puca preko grede

5‘ Kombiniraju Hoxha i Pjaca na lijevoj strani, dupli pas nije prošao, sigurna je obrana Osijeka