Domaći nogometfinale u kairu

Raspucani Vatreni potopili domaćina i uzeli trofej u utakmici prepunoj prilika i lijepih golova

Piše d.pe.
26. ožujka 2024. - 23:06

Hrvatski nogometni reprezentativci osvojili su ACUD kup koji se održavao u Egiptu, u finalnom susretu izabranici Zlatka Dalića svladali su domaćina s 4-2 (1-1).

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkih vrata.

U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić.

Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2 Hrvatske.

IZ MINUTE U MINUTU

EGIPAT - HRVATSKA (Uživo od 21.00)

EGIPAT (4-3-3): Abou Gabal - Hany, Rabia, Abdelmonem, Hamdi - Fathi, Attia, Afsha - Marmoush, Mohamed, Trezeguet.

Izbornik: Hossam Hassan.

HRVATSKA (4-3-3): Labrović - Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol - Modrić, Brozović, Majer - Vlašić, Petković, Pjaca.

88‘ sjurio se Fathi i tukao iz kuta, Kotarski brani

86‘ Munjevita kontra naših, Lovro Majer je opalio sa 16 metara i pogodio rašlje, krasan gol

86‘ GOOL Majer

85‘ Udarac Ateffa sa desetak metara ide preko gola, opasno je bilo

77‘ Ubacio je Majer iz slobodnjaka, najviši je Kramarić i sa osam metara pogađa mrežu domaćina

77‘ GOOOL Kramarić

73‘ Puca Pašalić sa 19 metara, ništa

71‘ tuče Pašalić iskosa sa desetak metara, lopta ide malo pored gola

67‘ Ulaze Kramarić i Pašalić, izlaze Petković i Vlašić

66‘ pao je sada Mohamed, sudac je nijem, u kontri tuče Pašalić sa 20 metara, tik pored stative, opasno je bilo

65‘ slobodni udarac Marmousha sa 25 metara, Kotarski je siguran

62‘ Prošao je Trezeguet i opalio sa 15 metara iskosa, lopta je prohujala pored stative, opasno je bilo

59‘ Ulaze Marko Pašalić i Juranović, izlaze Modrić i Gvardiol

58‘ Ubacio je Modrić iz kornera, Petković je najviši na osam metara, Hrvatska zasluženo vodi

57‘ GOOOL Petković

55‘ uzeli su naši loptu i pritišću sada

52‘ Bolje su otvorili Egipćani drugi dio, lopta je uglavnom kod njih

50‘ nekoliko opasnih napada domaćina, naša obrana je na mjestu

48‘ Umalo je penal napravio neoprezni Majer, srećom, sudac je nijem, opasno je bilo

46‘ Kod Egipta ušao je Koka, a izašao Tawfik

46‘ Počeo je drugi dio, ušli su Kotarski i Kovačić, izašli Labrović i Brozović

KRAJ PRVOG DIJELA, odlična Hrvatska puno bolja

45‘ 5 spašava Stanišić opasnu kontru domaćina

45‘ +3 prošao je dvojicu Pjaca i idealno ubacio na 5 metara do Petkovića, napadač Dinama promašuje prazan gol...nemoguće

45‘ Igrat će se još 7 minuta, VAR provjera kod gola Egipta je dugo trajala

44‘ Majer igra odlično, on je zakuhao i ovu dobru akciju Hrvatske

Goran Mehkek/Cropix

43‘ sam je Pjaca na pet metara, ali udarac je slab, ovo je morao biti gol

40‘ uzbudljiva utakmica prepuna prilika na obe strane, naši su bolji nakon početnog šoka

38‘ Ubacio je Majer idealno iz slobodnjaka, ali Vida u petercu kasni za milisekundu, velika prilika, ali ništa

37‘ Traje opsada gola domaćih, dva kornera smo izveli, ali ništa

35‘ opalio je Majer sa 15 metara, lopta je prohujala tik pored stative, opasno je bilo

32‘ Opalio je Vlašić sa 25 metara, lopta ide malo pored stative

31‘ Pritišće Hrvatska, domaćin igra na kontre, spasio je sada Pongračić ispred Mohameda

30‘ Odlična utakmica s obe strane, i mi, a i domaćini smo opasni

28‘ sjurio se Marmoush i tukao sa deset metara iskosa, Labrović je siguran

21‘ Raspalio je Vlašić sa 20 metara iskosa i skinuo paučinu

21‘ GOOOOL Vlašić

19‘ ukrao je Petković loptu i ubacio do Vlašića koji iskosa iz mrtvog kuta promašuje za malo

17‘ prošao je munjevito Trezeguet, tukao iskosa sa osam metara, stativa nas spašava

16‘ Ubacio je idealno Majer, Vida je najviši ali spašava vratar domaćina

12‘ pritišću naši, ali obrana domaćina je sigurna

5‘ Trezeguet je tukao iz slobodnog udarca iskosa, brani Labrović, ali odbila se lopta do Hamdija, koji vraća u peterac, gdje Rabia zabija sa šest metara

5‘ GOL! Vodi Egipat 1:0! Zabio je Rabia nakon munjevite akcije

4‘ Modrić zaustavlja napad domaćina, ide kontra, ali Petković griješi

1‘ Počela je utakmica

0‘ Hrvatska prvi put nosi nove crveno-bijele dresove

0‘ Umjesto Livakovića na golu je Labrović. Umjesto Erlića i Sose uletjeli su Vida i Pongračić, a Gvardiol je preselio na poziciju lijevog beka. Najmanje je taknut vezni red, gdje je jedina izmjena Majer na mjestu Kovačića. U napadu ništa nije isto: Pjaca i Vlašić na krilima su zamijenili Ivanušeca i Marija Pašalića, a u špici je Petković umjesto Kramarića.

27. travanj 2024 07:15