Domaći nogometpukla ‘petarda‘

Dinamo razbio Rijeku na Rujevici i osvojio novi naslov prvaka Hrvatske: domaćini postigli čak tri autogola, VAR Modrima poništio još dva pogotka

9. svibnja 2021. - 20:56

Tri kola prije kraja prvenstva Dinamo je obranio titulu prvaka, odnosno osvojio 22. naslov Prve HNL. Zagrepčani su na Rujevici deklasirali Rijeku – 5:1 (1:1) i tako stekli nedostižnu prednost pred Osijekom (10 bodova).

Riječani su bolje otvorili utakmicu. Već poslije 22 sekunde igre, pogotkom Menala, domaći  su stekli rezultatsku prednost. No, do kraja poluvremena Dinamo je izjednačio autogolom Galovića. A onda, u samo pet minuta drugog dijela, ''modri'' se okrenuli rezultat (golom Mišića u 47. te autogolom Capana u 50. minuti). Posve inferiornu domaću momčad četvrtim je golom posve dotukao Oršić (65. minuta). Kuriozitet je susreta da su Riječani postigli čak tri autogola. Treći je u 88. postigao Vukčević.

Dominaciju Dinama upotpunjuje i podatak da su gosti...

18. travanj 2024 16:27