Novi uspjeh za splitsku ‘tvornicu medalja‘: Sjajna Petra u Beogradu osvojila naslov europske prvakinje!

Piše SPORT SD
19. listopada 2023. - 19:29

Petra Uglešić, članica splitskog Taekwondo kluba Marjan je osvojila naslov europske kadetske prvakinje na prvenstvu u Beogradu. Zlatom je ujedinila naslove europske i svjetske prvakinje jer je prije samo dva mjeseca osvojila i svjetsko zlato.

Petra je tako još jednom dokazala da je jedna od najperspektivnijih sportašica kluba i sa samo 13 godina ima već pet svjetskih i europskih medalja. Na putu do najviše stepenice pobjedničkog postolja Petra je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je pobijedila Cipranku Procopiou 2:0 u rundama, da bi medalju osigurala četvrtfinalnom pobjedom protiv Grkinje Protonotariou prekidom 2:0.

U polufinalu je Petra novim prekidom deklasirala Belgijanku Lemmens, da bi u finalu slavila i protiv Francuskinje Gamel. Ukupno je to 122. medalja za Marjanove sportaše na svjetskim i europskim prvenstvima te olimpijskim igrama.

07. svibanj 2024 18:20