"Isprebijao ženu u ringu u 45 sekundi. Nije imala nikakve šanse. Sramota me da sam bio dio ovog cirkusa prije deset godina. Ljudi kliču i vesele se ovakvom sportu. A on izjavljuje pred milionima gledatelja:‘Bog me vodi do zlatne medalje‘", napisao je Nikola Borić, sedmerostruki prvak Hrvatske u triatlonu te jedan od najboljih svjetskih atletskih trenera, na svom Facebook profilu Život u šumi referirajući se na sportsko nadmetanje kontroverzne 25-godišnje alžirske boksačice Imane Khelif na Olimpijskim igrama u Parizu. Mnoge je već, a isto vrijedi i danas, zaintrigirao svojom neobičnom životnom pričom, pa i poznatog britanskog dokumentarista Bena Fogle koji ga je svojedobno zbog snimanja posjetio na Papuku gdje je prije desetak godina, ostavivši stečeno bogatstvo obitelji i prijateljima, preselio u divljinu. Na vlastitom imanju s djevojkom Zoranom vodi Shumsku farmu i proizvodi organsku hranu promovirajući samoodrživost i suživot s prirodom.
Kao profesionalni trener, koji je sa svojim sportašima, a pripremao je uspješne natjecatelje iz 20 različitih sportova, osvajao brojne medalje na europskim i svjetskim prvenstvima te Olimpijskim igrama, osjetio se pozvanim javno progovoriti o temi o kojoj bruju cijeli sportski svijet. I ne samo sportski...
Odskočna daska
"Kako legalno prebiti ženu? Mogu reći da sam u profesionalnom boksu bio dugi niz godina i sa svojim pulenom Stjepanom Božićem uzeo prvu svjetsku medalju. Stjepan mi je dao veliku priliku da izrastem iz no name trenera u svjetsko ime", napisao je u prvoj objavi Borić prisjetivši se njihova upoznavanja kada je Božiću "kao balavac od dvadeset i kusur godina rekao:‘Ukoliko želiš biti Svjetski prvak, mogu ti pomoći‘."
"Naša suradnja trajala je desetak godina, od sporadičnih kondicijskih treninga do glavnog trenera i uzimanje titule svjetskog prvaka. Ta suradnja izbrusila me i profilirala u iskusnog i dobrog trenera. Bila je odskočna daska za sve moje daljnje uspjehe. Mogu reći da me taj dan stjerao u onu stvar, život bi išao u totalno jednom drugom pravcu. I dan danas nakon dugi niz godina i dalje smo odlični prijatelji i čujemo se svako malo", objasnio je Nikola Borić u podužem uvodu, a onda prešao na stvar s pozicije nekoga "čije iskustvo i riječi imaju težinu i vrijednost u profesionalnom boksu".
Šakanje prije Krista
"Samo da vas podsjetim da je boks (šakanje) borilački sport u kojem se protivnici slične tjelesne težine i istoga spola udaraju šakama na kojima su rukavice. Borba se odvija u ograđenom pravokutnom prstenu ili ringu. Runde su 3 za amatere i do 12 za profesionalce od po tri minute borbe s 1 minutom pauze između. Šakanje na Olimpijskim igrama je u programu od 776. godine prije Krista, dakle točno 2800 godina. To je jako jako dugo. Nikada, ali nikada do sada u ring nisu ušli muškarac i žena do Pariza 2024 gdje je muškarac u ringu na Olimpijskim igrama pretukao ženu pred punim stadionom publike koja je vrištala u ekstazi. Imaneu Khelifu iz Alžira kojemu su dokazani XY kromosomi te je diskvalificiran prošle godine na Svjetskom prvenstvu za žene, ipak je dozvoljen ulazak sa slabijim spolom na Olimpijadi", napisao je Borić osvrćući se na borbu sporne boksačice s Talijankom Angelom Carini (25), koja je nakon pola minute u ringu predala meč.
"Ne vjerujem da ikome od nas treba posebno napominjati da muškarac ima puno veću mišićnu masu, manje potkožnog masnog tkiva, veći kardio-vaskularni sustav, samim time i brži oporavak te za 167 posto jači udarac i posebno još naglasiti zašto muškarac i žena ne bi trebali biti zajedno u ringu i udarati se šakama deset minuta. Ali moram reći još samo ovo - da je Stjepan jedva izvukao živu glavu nekoliko puta pa čak i kada bi pobijedio. Posljedice za boksače često su pogubne", apostrofirao je Borić slikovito objasnivši na vlastitom primjeru što bi se dogodilo kada bi ušao u boksački ring sa svojom djevojkom.
Perverzni gledatelji
"Da ja provučem Zoranu kroz šake devet minuta i da joj dam pauzu 2x po 60 s da si malo udahne zraka, završio bi na robiji, a ona u sigurnoj kući, ako bi preživjela i za to zakonodavac ima nula tolerancije, ali kad Khelif mlati po ženama pred tisuću perverznih gledatelja na stadionu i milijunima zakovanih s vilicom do poda pred TV-om onda se to naziva rodnom ravnopravnosti. Mi svi zajedno, ovi kao osviješteni, upiremo prstom u nekog drugog i šapućemo u mraku, to sve radi 1 posto bogatih, za to su krivi masoni i tajni zidari. Ma ne brate, za to smo krivi mi pred TV-om, mi koji to gledamo, mi koji okrećemo glavu na drugu stranu i upiremo prstom na nekog drugog. Mi smo krivi za to i nitko drugi", rezolutan je Borić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....