Ostalodobri rezultati

U punom zamahu: Šibenčani na plivačkom mitingu u Zadru osvojili četiri medalje

Piše šibenski.hr
22. studenog 2023. - 18:59

Plivači PK Šibenik u punom su zamahu sa zimskom natjecateljskom sezonom. Serija natjecanja nastavila se u Zadru gdje je povodom dana Grada održan međunarodni miting "Sveti Krševan". Natjecanje je održano za dobne skupine kadeta i mlađih kadeta i okupilo je preko 500 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Za Plivački klub Šibenik plivali su Tea Tatar, Tonka Huljev, Petra Pešić, Uršula Dunkić i Ana Roca u ženskoj konkurenciji dok su kod plivača plivali Josip i Niko Silov, Marko Grubišić, Šimun Dučić, Matko Bogdan, Vito Ljepava, Petar Blažević, Božo Dodig i Ante Paladin.

Natjecanje je održano u dva dijela s direktnim finalnim utrkama. U 13 pojedinačnih utrka plivači PK Šibenik osvojili su 4 medalje. Prvog dana natjecanja na pobjedničko postolje stao je jedino Ante Paladin. U konkurenciji plivača 2012. godišta Ante je u disciplini 100 mješovito osvojio broncu.

Drugi dan natjecanja bio je uspješniji za naše plivače, a najviše su se iskazala braća Silov. Josip Silov je svoju najbolju utrku isplivao u disciplini 200 prsno gdje je svoj osobni rekord popravio za 8 sekundi te je s rezultatom 2:40,76 zauzeo 3. mjesto. U svojoj najboljoj tehnici, leđnom, Josip je osvojio još jednu medalju i to srebrnu u disciplini 100 leđno.

Niko Silov dodao je još jedno srebro. U disciplini 50 slobodno Niko je podijelio drugo mjesto s plivačem zagrebačkog Medveščaka Pjerom Urlićem.

U vikendu koji dolazi, mlađi juniori će nastupiti na Regionalnom prvenstvu Hrvatske koje će ponovo održati u Zadru.