Ostalotreći poraz solarisa

Sunčani se dugo dobro držali protiv mega momčadi s Poljuda, ‘izdušili‘ u zadnjoj četvrtini

Piše Krešimir Gulin
29. rujna 2023. - 20:23

Jadranu treća pobjeda, Solarisu treći poraz. Očekivani je to ishod dalmatinskog derbija u Premier Regionalnoj ligi odigranom na bazenu u Crnici.

Međutim, favorizirana momčad koju vodi Šibenčanin Jure Marelja puno teže od očekivanja došla je do bodova u Krešimirovom gradu. Sunčani, koji su ugodno iznenadili proteklog vikenda na turniru u Rijeci gdje su se plasirali u grupnu fazu Len Euro Cupa, pune tri četvrtine potpuno ravnopravno se držala s mega momčadi s Poljuda.

Ipak, u posljednoj četvrtini do izražaja je došla kvaliteta i širina rostera s kojom raspolažu Spličani. Ili, ako hoćete, nešto kraća klupa koju ima trener Solarisa Denis Seferović.

Njegova mogućnost za rotaciju bila je dodatno skraćena u ovoj utakmici, jer je bio lišen usluga odličnog napadača Roka Pelicarića i centra Tonija Šparade.

Što se kronologije utakmice tiće, vrijedi istaknuti kako je Solaris vodio (8:7) dvije minute i 40 sekundi prije kraja treće četvrtine kada je iz peterca zabio iskusni Antonio Petković.

Potom su ‘jadranaši‘ dali gasa i postigli sedam pogodaka za redom, dok su domaćini punih sedam minuta čekali na prvi gol nakon već spomenutog Petkovićeg iz peterca.

Solaris- Jadran (ST) 10:16 (3:3, 2:2, 3:4, 2:7)

ŠIBENIK- Bazen u Crnici. Suci: Maro Savinović i Ivan Matijević.

Solaris: Šparada (7 obrana), Bralić, Brajković. R. Akrap (2), Jakovčević (1), Petković (3), D. Akrap (1), Radovčić, Vrdoljak (1), Bulat (1), Burburan (1), Desnica, Štrkalj, Babara.

Jadran (ST): Anić (8 obrana), Čagalj (1), Marinić Kragić (3), Biljaka (1), Radan, Pejković (1), Bukić (2), Kharkov (3), Radović (3), Vrlić (1), Fatović (1), Dužević, Marcelić, Gruwell.

Igrač više: Solaris 5/10; Jadran 2/3.

Peterci: Solaris 1/1; Jadran 1/1.

29. travanj 2024 21:05