Ostalolako protiv zadra

Sunčani napravili prvi korak prema ‘final fouru‘, večeras pada konačna odluka o putniku na megdan velikanima

Piše Krešimir Gulin
28. listopada 2023. - 11:42
 Antonio Petković, kapetan Solarisa vodio je svoju momčad do uvjerljive pobjede nad Zadromarhiv/Nikša Stipaničev/Cropix

Vaterpolisti Solarisa napravii su prvi korak prema završnom turniru Kupa Hrvatske, koji će biti odigran u Zadru 1.i 2. prosinca.

U prvom kolu kvalifikacijske skupine koja se do nedjelje igra u Crnici, Sunčani su svladali Zadar 17:7 (4:4, 4:1, 5:1, 4:1).

Izuzev prve četvrtine, bio je to malo jači trening za momčad trenera Denisa Seferovića uoči večerašnje utakmice (19,45 sati) sa spitskim Mornarom koja će odlučiti o putniku na ‘final four‘.

Stoga je seferović odlučio odmoriti prvog vratara Šparadu i punu minutažu dati Štrkalju. Dosta minuta bilo je i za najmlađe- Brajkovića, Bralića i Desnicu, što je potonji 16-godišnjak okrunio i golom iz peterca.

Najefikasniji u redovima Solarisa s po četiri zgoditka bili su Duje Akrap i Roko Pelicarić. Trostruki strijelac bio je Antonio Petković, dok su po dva gola zabili Roko Akrap i Marin Vrdoljak. Jednom je mrežu Zadrana tresao Paolo Jakovčević.

U drugoj utakmici šibenske skupine, Mornar je pobijedio Split s 15:9.

29. travanj 2024 18:01