OstaloTreći u ukupnom plasmanu

Odlično prvenstvo Dalmacije odradili su mlađi kadeti i kadeti Plivačkog kluba ‘Šibenik‘. Evo koja odličja su uzeli u Splitu

Piše šibenski.hr
14. srpnja 2021. - 08:27

Odlično prvenstvo otplivali su mlađi kadeti i kadeti Plivačkog kluba 'Šibenik' na Regionalnom prvenstvu Hrvatske. Naime, 230 najboljih plivačica i plivača iz 11 klubova iz Dalmcije nastupilo je na splitskom Poljudu. U tri dijela programa šibenski plivači su osvojili tri štafetne medalje i čak 24 pojedinačne.

Kadeti PK Šibenik postali su novi Regionalni prvaci u štafeti 4x100 mješovito dok su u disciplini 4x100 slobodno bili viceprvaci. Plivali su Matej Vukičević, Šimun Srzić, Josip Bepo Srzić i Mauro Galić. I mlađi kadeti PK Šibenik došli su do štafetne medalje, u disciplini 4x50 mješovito brončani su bili Niko Silov, Frane Berbić, Josip Silov, i Bartol Šišak.

U pojedinačnoj konkurenciji, kod kadeta, novi regionalni prvaci su Josip Bepo Srzić, Matej Vukičević, Šimun Srzić i Mauro Galić koji su ukupno osvojili 13 medalja. Mlađi kadeti ukupno su osvojili dvije medalju manje od kadeta. Josip Silov bio je najuspješniji sa sedam medalja, brat Niko osvojio je tri medalje i Bartol Šišak jednu pojedinačnu medalju.

Pojedinačni osvajači:

Matej Vukičević - 200 leđno 1., 100 leđno 2.

Josip Bepo Srzić - 100 prsno 1., 200 mješovito 2., 200 leptir 1., 1oo leptir 2.

Šimun Srzić - 100 leptir 1., 200 slobodno 2., 800 slobodno 2., 200 leptir 3., 400 slobodno 2.

Mauro Galić - 400 mješovito 1., 200 leđno 2.

Jospi Silov - 400 slobodno 2., 100 prsno 2., 100 slobodno 3., 200 mješovito 2., 50 slobodno 2., 400 mješovito 2. (3. kadeti)

Niko Silov 100 prsno 3., 200 leđno 3., 200 prsno 3.

Bartol Šišak 400 mješovito 3.

- I u ukupnom poretku naši mlađi kadeti su ostvarili odličan plasman osvojivši ukupno treće mjesto. Pehar su osvojili Josip Silov, Niko Silov, Bartol Šišak, Frane Berbić, Ante Validžić Ercegovac, Robin Jerolim Knežević, Matko Bogdan, Šimun Dučić, Marko Vlahov, Marin Skorić, Ivano Banić i Marko Grubišić.

Bilo je ovo posljednje natjecanje sezone za naše mlađe kadete. Oni najuporniji pokazali su kako se trudom i zalaganjem na svakodnevnim treninzima može postići uspjeh. Uz pojedinačne medalje svakako veseli i ukupni plasman mlađih kadeta kluba kojih je iz godine u godinu sve više na natjecanjima. Naše najbolje kadete nakon Regionalnog prvenstva očekuje Prvenstvo Hrvatske koje će se održati 23. i 24. srpnja u Zagrebu na kojem očekujemo također borbu za medalje i u pojedinačnim disciplinama ali i u štafetnim utrkama. Sljedeći vikend na rasporedu su mlađi juniori, juniori i seniori koji će nastupiti također na Regionalnom prvenstvu Regije- kazao je Dino Tepić iz PK 'Šibenik'

27. travanj 2024 03:57