Nogometbolan poraz

Šok na Šubićevcu: Šibenski brod opasno se nagnuo, ostanak u ligi čini se kao nemoguća misija

Piše Krešimir Gulin
5. svibnja 2023. - 20:00

Šibenski brod još nije potonuo, ali se baš opasno nagnuo. Narančastima se protiv Varaždina pobjeda nametala kao imperativ, međutim momčad trenera Damira Čanadija dožvijela je još jedan bolan poraz. Trenutačno Gorica ima bod viška nad Šibenčanima te utakmicu manje sa Slavenom u subotu.

S obzirom na težak raspored u zadnja tri kola, ostanak se Šibenčanima doima kao nemoguća misija.

Domačinima nije pomogla ni činjenica što je Varaždin na Šubićevac došao silno oslabljen- bez Puclina, Drožđeka, Stanića, Jelenića, Kolarića... a Teklić je ušao u igru tek u zadnjoj četvrtini susreta.

Obećavajući je bio početak utakmice za domaćine. Već u 4. minuti Hiroš je pogodio vanjski dio vratnice. Međutim, potom je Varaždin preuzeo glavnu riječ na terenu, U 8. minuti gosti su mogli šokirati Narančaste. ‘Oči u oči‘ s vratarem Rogićem našao je mladi napadač Varaždina Domjanića, ali čuvar mreže Šibenika spasio je svoje po tko zna koji put ove sezone.

Niksa Stipanicev/Cropix

Sredinom prvog poluvremena Šibenik se nije činio kao momčad kojoj gori pod nogama. Nisu Čanadijevi momci imali moći da naprave pravi pritisak prema golu Zelenike. dapače, Varaždin je bio konkretniji.U 24. minuti udarac Šege od bloka je završio blizu vrata Narančastih. Minutu kasnije precizno je tukao stoper Stolnik koji je ostao u napadu nakon kornera, ali je još jednom klasu pokazao Rogić.

Konačno, u završnici prvog dijela uslijedio je kontinuirani atak Šibenčana. Najraspoloženiji igrač domaćih Hiroš u 35. minuti po drugi put je pogodio okvir gola. Ovoga puta, njegov udaracs 20-ak metara odsjeo je na gredi. No, prvu ozbiljniju interevenciju golman Varaždina upisao je tek u 44. minuti nakon pokušaja Špeljka.

U drugom poluvremenu krenuo je Šibenik ‘va banque‘. ostavilo je to dosta prostora za ono u čemu su Varaždinci najopasniji- kontranapade. U 61. minuti gosti su zatresli mrežu Narančastih, ali VAR je potvrdio odluku pomoćnog suca koji je pokazao zaleđe.

Samo 60-ak sekundi provedenih u igri bilo je dovoljno Tekliću da skroji matnu situaciju za svoje suigrače. Nakon njegovog dodavanja Brodić je pogodio vratnicu. a Mitrovski otpadak posepremio u praznu mrežu za muk na Šubićevcu.

Poslije tog šoka Šibenik je pokušao nešto stihijski visokim loptama na snažnog Radonjića, ali uslijedila je još jedna kontra Varaždina u kojoj je Brodić drugim golom ‘nokautirao‘ Narančaste.

Šibenik-Varaždin 0:2 (0:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 781. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) -6,5. Strijelci: 0:1 Mitrovski (69.), 0:2 Brodić (86.). Najbolji igrač: Fran Brodić (Varaždin).

Šibenik (4-4-2): Rogić (6)- Kvržić (5,5), Matić (5), Mesa (5), Mina (5) (od 80. Baturina) - Arai (5,5), Čanađija (5) (od 75. Skorup -), Soldo (5) (od 75. Knežević -), Hiroš (6) (od 66. Barnabas -)- Špeljak (5) (od 66. Radonjić -), Dolček (5).

Varaždin (4-2-3-1): Zelenika (7)- Škaričić (6) (od 59. Ba 6,5), Stolnik (6,5), Pellumbi (7), Urata (6,5)- Elezi (6), Pilj (6,5)- Mitrovski (6,5) (od 83. Belcar -), Brodić (7), Šego (6) (od 46. Vugrinec 6,5)- Domjanić (6) (od 68. Teklić 6,5).

03. svibanj 2024 04:50