Nogomet‘kraljevi‘ remija

Novi trener, stare navike: Šibenik i Gorica podijelili bodove na Šubićevcu uz festival crvenih kartona

Piše Krešimir Gulin
2. listopada 2022. - 19:46

Na Šubićevcu se mijenjaju treneri, ali stare navike ostaju. Šibenčani su i s novim kormilarom Mariom Cvitanovićem zadržali epitet ‘kraljeva remija‘. Narančasti su i osmi put ove sezone odigrali neriješeno, četvrti put za redom.

S nestrpljenjem se iščekivalo za kojom početnom formacijom će posegnuti novi trener Šibenika, budući je bio lišen usluga trojice kartoniranih defanzivaca braće Matić i Perića. Cvitanović se odlučio na klasičnih (3-5-2) kojih je zasigurno dobro prostudirao dok je igrao u Italiji.

Međutim, ‘nova‘ obrana Šibenika počela je ‘plivati‘ već u 1. minuti, i da nije Arai spasio ispred Fruka gosti bi poveli na samom otvaranju.

Japanac je bio aktivan i na drugoj strani terena. Dobro je centrirao, ali Čop u padu nije mogao bolje reagirati i ugroziti Banića. Vratar Gorice upisao je veilku obranu tri minute kasnije kada je u stopostotnoj prigodi zaustavio Salomona. I to je bilo uglavnom sve od Narančastih u provih 45 minuta.

Domaćini su manje- više izgledali kao i pod bivšim trenerom Čanadijem. Bili su u podređenom položaju, čekajući na šansu iz kontranapada.

Ali, prave prigode dočekala je Gorica. U 37. minuti fantastičnom ‘rukometnom‘ obranom Rogić je spasio ispred Mitrovića. No, minutu kasnije ni dobri čuvar mreže Šibenika bio je nemoćan. Bivši napadač Narančastih Deni Jurić napravio je golem posao, koji je dovršio Fruk snažnim udarcem s 10-ak metara po sredini gola.

Nikša Stipaničev/Cropix

Mogla je Gorica ‘podebljati‘ vodstvo do odlaska na odmor, ali opet se u ulozi spasitelja pojavio Rogić, Kako je Šibenik igrao u prvom poluvremenu, najbolje svjedoči podatak da im je golman bio najbolji igrač unatoč negativnom rezultatu.

Uvidio je Cvitanović da njegov zadnji red opasno ‘visi‘, premda na poluvremenu nije mijenjao igrače, ali je promijenio raspored. Zaigrao je s četvoricom u liniji kako bi dobio ravnotežu u sredini terena.

Dapače, u 55. minuti Šibenik je dobio i igrača više u polju, jer je sudac Jović zbog neopreznog starta dodijelio drugi žuti karton Prširu. Dojam je kako je u toj situaciji Jović bio veoma blagonaklon prema domaćinima.

Iako su bili s igračem više Narančastima je trebalo 15-ak minuta da koliko- toliko zaprijete Goricu. Učinio je to u 70. minuti Vidović, no Banić je bio na mjestu.

Da Gorica uspostavi i brojčanu ravnopravnost na travnjaku pobrinuo se taktički nezreli Japanac Arai, koji je u samo dvije minute ‘zaradio‘ dva žuta kartona.

Kada se činilo da utakmica bježi iz ruku Šibenčana, ‘naljutio‘ se Ivan Delić, krenuo u solo prodor gotovo s centra i izborio kazneni udarac kojeg je skrivio Jovičić. Delić je sam preuzeo odgovornost i sigurno matirao Banića.

Mogao je Šibenik i do ‘troboda‘ u 90. minuti, međutim na udarac Mine opet je Banić odlično reagirao. U konačnici, Gorica je ostala s devetoricom igrača, jer je ‘revolveraški‘ raspoloženi sudac Jović ranije pod tuš poslao Julardžiju.

Funcuti

Niksa Stipanicev/Cropix

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 876. Sudac: Fran Jović (Zagreb) - 5,5. Strijelci: 0:1 Fruk (38.), 1:1 Delić (82./11 m). Crveni kartoni: Pršir (Gorica)- u 55. minuti, drugi žuti; Arai (Šibenik)- u 73. minuti, drugi žuti; Julardžija (Gorica)- u 90. minuti, drugi žuti. Najbolji igrač: Ivan Delić (Šibenik).

Šibenik (3-5-2): Rogić (7)- Rom (5,5), Mesa (6), Mina (6)- Arai (5), Salomon (6), Skorup (5,5) (od 60. Vidović -), Rak (6) (od 77. Burgui -), Dolček (5,5) (od 60. Kreković -)- Čop (6) (od 89. Marasović -), Delić (7).

Gorica (4-2-3-1): Banić (7)- Wague (6), Jovičić (5), Krizmanić (6,5), Vojtko (6)- Pršir (5), Francois (6)- Mitrović (6) (od 83. Ndockyt -), Prokop (6) (od 58. Julardžija 5), Fruk (7) (od 89. Wallace)- Jurić (6,5) (od 83. Vujnović -).